Vodafone v Česku spustil vlastní internetovou televizi

foto Žena s mobilním telefonem před logem mobilního operátora Vodafone.

Praha - Operátor Vodafone dnes spustil vlastní placenou internetovou televizi. Vysílání Vodafone TV je divákům dostupné přes set-top box stejně jako přes aplikaci pro chytré telefony a tablety. Služba běží na globální platformě mateřské skupiny Vodafone. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Televize funguje s pevným internetem od Vodafonu, ale i od jiných poskytovatelů. Vodafone TV přináší tři programové balíčky. Základní Klasik obsahuje přes 55 stanic, Komfort přes 110 stanic a Komplet přes 130 stanic. V kombinované nabídce, tedy při pořízení pevného internetu od Vodafonu, zákazník zaplatí podle balíčku 150, 300 a 600 korun měsíčně včetně pronájmu set-top boxu. Televize nabídne zpětné zhlédnutí až sedm dní a nahrávání pořadů.

"Pro novou televizi není potřeba nikam chodit, stačí ji jen objednat a vše důležité přijde poštou. Skupina Vodafone je dnes, po společnosti Sky, druhým největším poskytovatelem televizního vysílání v Evropě, a bylo tedy jen otázkou času, kdy se spustí Vodafone TV i v České republice," uvedl viceprezident pro nefiremní zákazníky Quique Vivas. Vodafone v Česku rovněž od minulého roku vlastní největší kabelovou televizi UPC.

Internetovou televizi nabízí i konkurenční O2 a T-Mobile. O2 TV má přes 443.000 uživatelů, T-Mobile má více než 149.000 zákazníků. Celkový podíl IP TV na příjmu televize v českých domácnostech se pohybuje kolem 11 procent. Očekává se, že dále poroste, s velkoobchodní platformou pro internetovou televizi chce letos přijít největší provozovatel sítí CETIN.

Od úterý 24. března Vodafone spustí bezplatně rozšířenou televizní nabídku. Děti se tak mohou těšit na kanály NickToons, Nick Jr., Nickelodeon, Minimax, JimJam, Disney Channel, Duck TV nebo Cartoon Network. Zajímavý program čeká i dospělé, kteří budou s dětmi neplánovaně doma. Televizní nabídku budou mít bohatší i o dokumenty a sportovní programy včetně prémiových kanálů Filmbox.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. března 2020

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď