Voda z přívalového deště vytopila dnes odpoledne na Opavsku na 20 nemovitostí

foto Hasiči odčerpávají vodu ze zaplavených prostor - ilustrační foto.

Štáblovice/Mikolajice (Opavsko) - Voda z přívalového deště vytopila dnes odpoledne na Opavsku na 20 nemovitostí. Někde pomáhají likvidovat škodu hasiči. Voda se dostala hlavně do sklepů. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Přívalový déšť na Opavsku nejvíce zasáhl obce Štáblovice a Mikolajice. Voda z polí zvedla hladiny místních toků, které se pak vylily z břehů a zatopily zahrady a sklepy okolních domů.

"Ve Štáblovicích, kde byla první škoda nahlášena okolo 13:30, se jedná o 11 nemovitostí. Momentálně na místě zasahuje profesionální jednotka z Opavy a čtyři jednotky dobrovolných hasičů. Jedná se především o čerpání vody," řekla Langerová.

V sousedních Mikolajicích začala voda škody působit asi o půl hodiny později. Tam zatopila sklepy osmi nemovitosti. "Jejich majitelé ale vodu odčerpávají vlastními prostředky, pouze u jedné nemovitosti pomáhá dobrovolná jednotka hasičů z Mikolajic," řekla mluvčí hasičů.

Voda zaměstnala hasiče i na dalších místech Moravskoslezského kraje. "Na Frýdecko-Místecku zasahujeme v obci Fryčovice. Další zásahy evidujeme na Novojičínsku. I tam se jedná o čerpání vody," řekla mluvčí. Na Novojičínsku navíc voda podemlela u Frenštátu pod Radhoštěm železniční trať. Vlaky tam jezdí pomaleji a nabírají zpoždění.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď