Vláda schválila dary ve výši 70,7 milionu Kč pro Ukrajinu a Afghánistán

foto České bankovky, koruny, bankovní trezor - ilustrační foto.

Praha - Tři dary v celkové výši 70,7 milionu korun pro Ukrajinu a Afghánistán na dnešním zasedání schválila vláda. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Peníze půjdou například na modulární ubytovací jednotky či zdravotnický autobus na Ukrajině a na základní potřeby afghánského obyvatelstva.

Na Ukrajinu v souvislosti s válečným konfliktem půjde na návrh ministerstva zahraničí 50,7 milionu korun, z toho 30,7 milionu dostane ukrajinské ministerstvo zdravotnictví na zajištění mobilní zdravotní péče - zdravotnický autobus, dvě mobilní zdravotnické jednotky a mobilní stanovou jednotku.

Zbytek pak obdrží rada města Znamjansk na zajištění mobilního ubytování pro vnitřně vysídlené obyvatele pro nadcházející zimu, píše se v materiálu, který má ČTK k dispozici. Modulární jednotky by měly být vybaveny a napojeny na energetickou a kanalizační síť do města Znamjanka v Kirovohradské oblasti.

Dvacet milionů korun obdrží zvláštní svěřenecký fond Organizace spojených národů (OSN) pro Afghánistán. "Je to záležitost, kterou děláme dlouhodobě. Je to základní prevence migrace," uvedl Lipavský.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 9:00 18°C

Celá předpověď