Víkendové bouřky v Evropě způsobily hmotné škody i zranění

foto Automobil jede po zaplavené silnici. Ilustrační foto.

Berlín/Paříž/Beauraing (Belgie) - Bouřky, silný déšť a prudký vítr o víkendu způsobily v některých částech Evropy značné škody. V jihobelgickém městě Beauraing například v sobotu večer udeřilo malé tornádo. Poškodilo desítky budov a 17 lidí utrpělo lehká zranění.

Ve francouzské obci Saint-Nicolas-de-Bourgueil zničil silný vítr špičku kostelní věže. V dalších částech Francie se podle médií tisíce domácností ocitly přechodně bez elektřiny, omezen byl rovněž provoz na železnici. Záběry z některých částí Francie ukazují zaplavené ulice či spadlé stromy.

V Německu museli kvůli nepříznivému počasí často zasahovat hasiči, a to například kvůli zatopeným sklepům. Ve spolkové zemi Porýní-Falcko se po úderu blesku vznítily tři střešní krovy, píše agentura DPA.

Záběry z belgického Beauraingu ukazují odfouknuté střechy, rozbitá okna a poničené automobily. Zhruba desítka poškozených domů je podle DPA neobyvatelná. "Bylo to apokalyptické," uvedl jeden svědek. Místní kulturní centrum nabídlo obětem bouře dočasné útočiště.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 2. srpna 2021

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď