Většina lyžařských středisek ukončila zimní sezonu dříve, než plánovala

foto Lyžaři na sjezdovce. Ilustrační foto.

Praha - Většina lyžařských středisek ukončila zimní sezonu dříve, než plánovala. O víkendu se kvůli teplému počasí uzavřely menší sjezdovky. V provozu zůstávají jen největší výše položené skiareály, které s nadějemi vyhlíží nadcházející ochlazení. Meteorologové předpovídají na pondělí další sněžení. Nová sněhová nadílka by měla spadnout hlavně na severu Čech.

O víkendu byl kvůli proměnlivému počasí malý zájem o lyžování v Krkonoších. Lyžařské areály ve Špindlerově Mlýně, na Černé hoře a v Peci pod Sněžkou přesto zůstávají v provozu. V následujícím týdnu se bude dál lyžovat i v Orlických horách v Říčkách. Ostatní střediska v Královéhradeckém i Pardubickém kraji již zimní sezonu ukončila. Na hřebenech Krkonoš je 70 až 120 centimetrů sněhu a platí druhý nejnižší stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

Naposledy se dnes jezdilo v Černé Říčce v Desné. Skončil provoz areálu Paseky nad Jizerou a Severák v Jizerských horách. V krkonošské Rokytnici nad Jizerou bylo v sobotu 300 lidí, ode dneška je dočasně středisko mimo provoz, spustit lanovky tam chtějí ještě o prvním dubnovém víkendu. A pokud vyjde předpověď meteorologů a na horách bude ještě sněžit a mrznout, chtějí v Rokytnici vleky rozjet i na Velikonoce. V provozu zůstává ještě středisko Harrachov.

V Jeseníkách po tomto víkendu budou jezdit už jen vleky na Ovčárně. Podle jesenické horské služby jsou však podmínky v nejvyšších partiích hor stále dobré a na své si přijdou na hlavní magistrále stále i běžkaři. V příštích dnech se navíc očekává ochlazení a nový sníh. Podmínky by tak měly ještě vydržet. Dnes se naposledy lyžovalo v Karlově. Areál Červenohorské sedlo i horské středisko Kraličák proti původním plánům ukončily sezonu už před víkendem.

Sezona o víkendu skončila také v moravskoslezské části Beskyd. V sobotu se ještě lyžovalo v Bílé a v areálu SkiPark Gruň. Konaly se tam závěrečné karnevaly spojené s jízdou v maskách či přejezdem vodní plochy. Provozovatelé lyžařského střediska v Bílé na Frýdecko-Místecku doufali, že počasí umožní, aby se u nich lyžovalo ještě týden. To se ale nepodařilo.

V Karlovarském kraji se o víkendu lyžovalo na Klínovci nebo v Potůčkách. Na sjezdovkách tam leží kolem půl metru sněhu. Zimní středisko na Plešivci už provoz ukončilo. Sezona skončila na Šumavě. Lyžaři se mohli o víkendu svézt jen v železnorudském areálu Nad Nádražím. Naopak největší areál v kraji, železnorudský Ski&Bike Špičák, ukončil sezonu už ve středu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď