Vedle silného větru očekávají meteorologové vydatný déšť

foto Žena s deštníkem - ilustrační foto.

Praha - Kromě velmi silného a silného větru, který od dnešního odpoledne zasáhne celou republiku, očekávají meteorologové vydatný déšť na severozápadním návětří Jizerských hor a Krkonoš. Do středečního rána může napršet kolem 50 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu. Meteorologové v ní zvýšili stupeň nebezpečí na velmi silný vítr a přidali výstrahu před vydatným deštěm.

Během dneška bude na území republiky zesilovat západní vítr a postupně se bude měnit na severozápadní. Nejsilnější bude v noci na středu a ve středu ráno, v nárazech bude dosahovat 70 kilometrů v hodině, na Českomoravské vrchovině, v Pardubickém kraji a západu Jihomoravského kraje kolem 90 km/h, na horách na severu až 110 km/h. Podle meteorologů vítr zeslábne během středečního odpoledne.

Výstraha před velmi silným větrem platí od dnešních 15:00 pro Benešovsko a Kutnohorsko ve Středočeském kraji, pro celý Pardubický kraj a Vysočinu a pro část Jihomoravského kraje. V ostatních regionech republiky platí varování před silným větrem.

Pro Trutnovsko v Královéhradeckém kraji a pro Jablonecko, Liberecko a Semilsko v Libereckém kraji vydali meteorologové výstrahu i před vydatným deštěm, platí od dnešních 15:00 do středečních 6:00. "Neočekáváme překročení stupňů povodňové aktivity, ale lokálně může dojít k přechodnému rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst, sklepů a podobně," uvedl ČHMÚ.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pondělí 25. března 2019

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď