Vedení hokejového svazu bude jednat o budoucnosti kouče Jalonena

foto Ilustrační foto - Utkání mistrovství světa v hokeji - čtvrtfinále: Česko - USA, 25. května 2023, Tampere. Trenér ČR Kari Jalonen po prohraném utkání.

Praha - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje dnes bude jednat o budoucnosti reprezentačního trenéra Kariho Jalonena. Finský kouč má smlouvu ještě na příští sezonu, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Praze a Ostravě. Po neúspěchu na letošním šampionátu však není jasné, zda bude u týmu pokračovat.

Čeští hokejisté prohráli před dvěma týdny ve čtvrtfinále v Tampere se Spojenými státy americkými 0:3. Po třetím místě z loňska, kdy pod Jalonenem ukončili desetileté čekání na medaili z velké akce, skončili osmí, což je nejhorší umístění národního týmu v historii.

Šéf hokejového svazu Alois Hadamczik po vyřazení reprezentace na twitteru napsal, že bude žádat kouče Jalonena "o vysvětlení, proč chyběla kreativita, odvaha, vůle a bojovnost." Na domácím světovém šampionátu v příštím roce by se podle něj mělo Česko prezentovat jiným stylem hry.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď