Ve vyhořelé ubytovně v Plzni bylo nalezeno lidské tělo

foto V Plzni-Karlově hořela 11. září 2018 ubytovna dělníků, kteří většinou pracují v nedaleké zóně Borská pole. Integrované záchranné složky evakuovaly z budovy 130 osob, 12 lidí se zranilo.

Plzeň - V místě úterního požáru ubytovny v Plzni-Karlově našli dnes vyšetřovatelé torzo lidského těla. Totožnost oběti kriminalisté ověřují. Dosud věděli jen o 12 lidech, kteří při požáru utrpěli zranění. Krajští kriminalisté stále prověřují okolnosti případu. Zadrželi jednasedmdesátiletého muže, odpoledne jej obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti, řekla ČTK v podvečer policejní mluvčí Markéta Fialová. Další podrobnosti o zadrženém ani o mrtvé osobě neuvedla.

Na místo ubytovny, kterou v úterý ráno zničil požár, nastoupili dnes vyšetřovatelé hasičů a policie. Požár vypukl v úterý krátce před 8:00, po dvou a půl hodinách se ho hasičům podařilo lokalizovat. "Hasební práce byly ukončeny až dnes v 3:00," řekl dopoledne ČTK mluvčí hasičů Petr Poncar.

Přes noc byly na místě dvě jednotky hasičů, kteří spáleniště ještě prolévali vodou. Kde to bylo možné, rozebírali konstrukci a likvidovali skrytá ohniska požáru.

Zatím není ani přesně vyčíslená škoda, kterou oheň způsobil. Spolumajitel ubytovny v úterý odhadl škodu na 40 milionů korun. O příčinách vzniku požáru, kvůli kterému hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a fakultní nemocnice aktivovala traumatologický plán, se vedly v úterý na místě debaty. Někteří ubytovaných ČTK řekli, že jeden z lidí si vařil jídlo a zřejmě usnul u vařiče, který začal hořet. Policie ani hasiči ale tuto verzi nepotvrdili, příčinu požáru stále zjišťují.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 20. července 2019

Očekáváme v 23:00 23°C

Celá předpověď