Ve Vizovicích vystoupí Avantasia a poprvé také Dimmu Borgir

foto Fanoušci tvrdé muziky se sjeli do areálu likérky ve Vizovicích na Zlínsku, kde 11. července 2019 začal mezinárodní metalový festival Masters of Rock. Potrvá do 14. července.

Vizovice (Zlínsko) - Ve Vizovicích bude druhým dnem pokračovat metalový festival Masters of Rock. Hlavní hvězdou dnešního nabitého programu bude Avantasia, projekt vytvořený zpěvákem skupiny Edguy Tobiasem Sammetem, do kterého přibral řadu elitních muzikantů. Poprvé se ve Vizovicích představí norská black metalová formace Dimmu Borgir.

Avantasia se za 17 let fungování festivalu stala jednou ze stálic jeho programu. Naposledy tu hrála v roce 2016. "Pravidelně vždy přijede na Masters of Rock představit nové album. Za ty tři roky kapela nabrala obrovsky na popularitě. Muzikantsky zůstalo koncertní jádro, které jezdí prezentovat Avantasii, skoro totožné jako bylo před třemi lety. Jediná změna je na postu zpěváka. Nepřijede Michael Kiske, a to proto, že je doba reunionu Helloween. Místo něho naskočil Geoff Tate, což je legendární zpěvák americké kapely Queensr?che," řekl ČTK ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

Koncert Avantasie začne ve 22:10. "Před hlavní hvězdou druhého dne bude na pódiu velice temno, neboť bude patřit norské black metalové ikoně Dimmu Borgir, která přijede hrát na Masters of Rock vůbec poprvé. Kapela je proslulá velkou pódiovou show," uvedl Daron. Dimmu Borgir zahrají od 20:10.

Premiéru si dnes na Masters of Rock odbudou také kapely Rhemorha z Ruska, Twilight Force ze Švédska a Hardline z USA, která měla ve Vizovicích vystoupit už loni, ale na poslední chvíli musela svůj koncert zrušit. Fanoušci se dnes mohou těšit i na finské Battle Beast a dánsko-švédskou formaci Amaranthe. Po půlnoci uzavře program druhého festivalového dne vystoupení německé folk metalové skupiny Equilibrium.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 29. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď