Vimperk (Prachaticko) - Ve Vimperku na Prachaticku hoří od nočních hodin hala s recyklační linkou na tříděný odpad. Odhadovaná škoda bude v desítkách milionů korun. Hasiči na místo vyjeli krátce po půlnoci a vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Nyní mají hasiči oheň pod kontrolou, uvedla dopoledne v tiskové zprávě jejich mluvčí Vendula Matějů.
"Lokalizace byla nahlášena krátce po 4:30, ale zásah však stále trvá. Příčinu vzniku požáru vyšetřujeme," uvedla mluvčí. Oheň zasáhl objekt s linkou tříděného odpadu, který hořel v plném rozsahu a uvnitř byl naskládaný odpad. Na hořící místo navazuje přilehlá další hala, z níž hasiči vyvezli ven stroje a snažili se ji před požárem chránit ochlazováním.
"Velitel zásahu si dále vyžádal dokumentační skupinu, pomocí dronů a termokamery je možné lépe zmonitorovat požářiště a pak rozhodnout o efektivní taktice zásahu. Na požářiště je zároveň dovážena pitná voda a především další dýchací technika," řekla Matějů. Kromě toho na místě bude zasahovat také speciální technika hasičů ze středočeského Zbirohu, která bude především rozebírat železné konstrukce a vyvážet ze zasažené haly odpad.












