Ve Věšíně na Příbramsku hořel rekreační areál, škoda přes 10 milionů

foto Hasiči na snímku ze 4. ledna 2020 zasahují u požáru rekreačního střediska ve Věšíně na Příbramsku.

Věšín (Příbramsko) - Hasiči od rána zasahovali u požáru rekreačního střediska ve Věšíně na Příbramsku, oheň dostali pod kontrolu po více než pěti hodinách, nyní už na místě nic nehoří. Škoda podle vyšetřovatele požárů přesáhne deset milionů korun, příčinu bude zjišťovat i expertní skupina Technického ústavu požární ochrany Praha. Nikdo nebyl zraněn. Vyšetřovatel se na místo vrátí v neděli ráno, kdy bude zřejmě oficiálně vyhlášena likvidace požáru, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Fotogalerie

K ohlášenému požáru hasiči vyjeli před 7:00, zhruba o čtvrt hodiny později vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. "Požár zasáhl hlavní jednopodlažní budovu o půdorysu 30x15 metrů včetně zastřešené terasy restaurace," uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová. Hasiči museli rozebrat střechu, která se propadla. Část jednotek se zaměřila na to, aby uchránila navazující dvoupodlažní části budovy před ohněm.

Po poledni byl druhý poplachový stupeň odvolán. Hasiči odpoledne pokračovali v dohašování, oficiální likvidace ohně bude pravděpodobně vyhlášena v neděli ráno. Na místě zasahovalo několik desítek hasičů, kteří použili i výškovou techniku. Většina jednotek už odjela, na místě zůstanou přes noc dvě dobrovolné jednotky kvůli dohledu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 21. září 2020

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď