Ve věku 74 zemřel americký rocker Meat Loaf

foto Ve věku 74 let zemřel americký rockový zpěvák Meat Loaf (na snímku z roku 2007), jehož album Bat Out of Hell patří k nejprodávanějším v historii.

Washington - Ve věku 74 let zemřel americký rockový zpěvák Meat Loaf, jehož album Bat Out of Hell patří k nejprodávanějším v historii. S odkazem na jeho rodinu o tom informují světová média. Oficiální příčina smrti není známa. Podle zpravodajského webu TMZ však zpěvák podlehl covidu-19.

Ve věku 74 let zemřel americký rockový zpěvák Meat Loaf, jehož album Bat Out of Hell patří k nejprodávanějším v historii. S odkazem na jeho rodinu o tom informují světová média. Oficiální příčina smrti není známa. Podle zpravodajského webu TMZ však zpěvák podlehl covidu-19.

Zpěvák, jehož skutečné jméno bylo Michael Lee Aday, za svou dlouhou kariéru prodal více než 100 milionů alb po celém světě. Mezi jeho hity patřila téměř desetiminutová skladba Paradise by the Dashboard Light (1977) či píseň I'd Do Anything for Love z roku 1993, za níž si vysloužil hudební cenu Grammy.

"Se zlomeným srdcem oznamujeme, že nedostižný Meat Loaf dnes v noci zemřel obklopený svou ženou Deborah, dcerami Pearl a Amandou a blízkými přáteli," stojí v prohlášení na facebooku. "Víme, jak moc pro tolik z vás znamenal, a opravdu si vážíme veškeré lásky a podpory, když procházíme tímto obdobím smutku ze ztráty tak inspirativního umělce a krásného muže," uvedla zpěvákova rodina a požádala o respektování soukromí.

Příčinu smrti rodina neuvedla, podle agentury AP se však zpěvák delší dobu potýkal se zdravotními problémy. Zpravodajský web TMZ s odkazem na nejmenované zdroje napsal, že Meat Loaf zemřel poté, co vážně onemocněl covidem-19. Podle zdrojů TMZ musel kvůli nemoci začátkem týdne zrušit pracovní večeři a krátce nato se jeho stav prudce zhoršil. Zda byl zpěvák očkovaný, není jasné.

Debutové album Bat out of Hell, které vzešlo ze spolupráce s písničkářem Jimem Steinmanem a producentem Toddem Rundgrenem, vyšlo v roce 1977 a učinilo Meat Loafa jedním z nejznámějších rockových interpretů. Po prvotních smíšených recenzích se album zařadilo mezi deset nejprodávanějších v historii vedle desek Michaela Jacksona, Whitney Houstonové či kapely Eagles.

Meat Loaf přitom netvořil hity pravidelně, zejména po letitých neshodách se Steinmanem, píše AP. Svými bombastickými koncerty a skrze sociální sítě a mnohá televizní a rozhlasová vystoupení si však udržoval dobré vztahy s fanoušky. Věnoval se také herectví a účinkoval mimo jiné ve filmech Klub rváčů, Rocky Horror Picture Show či Wayneův svět.

Meat Loaf se narodil v Dallasu v Texasu v roce 1947. Svou přezdívku, která v angličtině znamená sekaná, získal už na škole. Podle agentury AP to mohlo být kvůli jeho robustní postavě i kvůli oblíbenému receptu jeho matky, která ho po rozvodu s jeho otcem alkoholikem vychovávala sama a zemřela, když byl zpěvák ještě teenager.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 16. května 2022

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď