Ve skladu Čepro u Plzně hořelo, hasiči mají oheň pod kontrolou

foto Ve velkoskladu pohonných hmot Čepro v Třemošné na Plzeňsku začala 16. dubna kolem 11:30 hořet horní část nadzemní nádrže s uskladněným benzinem. Hasiči vyhlásili poplach pro 15 jednotek. V podniku velmi dobře zafungovalo samočinné zhášecí zařízení, hasiči ho podpořili hašením z výškové techniky a podařilo se jim plamenné hoření dostat pod kontrolu.

Třemošná - Ve velkoskladu pohonných hmot Čepro v Třemošné na Plzeňsku začala dnes kolem 11:30 hořet horní část nadzemní nádrže s uskladněným benzinem. Hasiči vyhlásili poplach pro 15 jednotek. V podniku velmi dobře zafungovalo samočinné zhášecí zařízení, hasiči ho podpořili hašením z výškové techniky a podařilo se jim plamenné hoření dostat pod kontrolu. Nyní již ochlazují technologii a sousední nádrže, řekl kolem 13:00 ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Fotogalerie

Podle něj nehrozí žádná evakuace ani to, že by se požár dostal ven z podniku.

Video: Ve skladu Čepro u Plzně hořelo, hasiči mají oheň pod kontrolou
16.04.2020, 16:50, autor: Hasiči, zdroj: ČTK/Hasiči

Mluvčí společnosti Čepro Marek Roll uvedl, že krátké zahoření v areálu podniku vzniklo při servisních pracích externí firmy. "Oheň je již uhašen a vše se obešlo bez větších následků. Míra škody stejně jako příčina nehody se nyní budou vyšetřovat," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 1. prosince 2020

Očekáváme v 17:00 -1°C

Celá předpověď