Rozsáhlý požár haly v Zápech u Prahy hasiči likvidovali téměř 39 hodin

foto Hasiči likvidují následky rozsáhlého požáru haly v Zápech u Prahy, 3. července 2022. Budova s autodíly začala hořet v pátek 1. července před 20:00.

Zápy (u Prahy) - Zhruba po 39 hodinách po 10:30 hasiči zcela zlikvidovali požár haly v Zápech u Prahy. Od pátečních 20:00 hasilo požár přes 100 hasičů a zhruba 30 vozidel, včetně speciální techniky, několik hodin platil nejvyšší stupeň požárního poplachu. Hala, kterou museli hasiči při hašení zcela demolovat, sloužila společnosti AD Partner jako sklad autodílů, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škoda bude podle předběžných odhadů majitele zhruba 100 milionů korun, příčinu požáru dnes začnou zjišťovat vyšetřovatelé. Zraněn nebyl nikdo, z pátku na sobotu museli hasiči na několik hodin evakuovat pět lidí z okolních domů. ČTK to řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Fotogalerie

"Místo jsme předali majiteli, který musí zajistit 24hodinový dohled, hasiči přijdou dnes i v pondělí na kontrolu," řekla Zemanová. "Policie je na místě, částečné ohledání jsme v sobotu provedli a je zdokumentováno dronem, ale teprve po dohašení bude moci na místo vstoupit policejní psovod se speciálně vycvičeným psem a můžeme začít dělat další kroky," řekla dnes ČTK policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

V době nejvyššího stupně v noci z pátku na sobotu bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili v sobotu před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhaly i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pondělí 15. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď