V Karlovarském kraji fouká silný vítr, spadlý strom zranil ženu s dětmi

foto Silný vítr, popadané větve u krajnice na silnici - ilustrační foto.

Karlovy Vary - Padající strom, který zlomil silný vítr, zasáhl dnes dopoledne ženu s dětmi na cyklostezce u areálu Baník Sokolov. Žena a jedno z dětí utrpěly lehká zranění. Hasiči u popadaných stromů, které nevydržely nápor větru, zasahovali dopoledne na mnoha místech Karlovarského kraje, zjistila ČTK.

"Ke spadlému stromu jsme byli povoláni krátce před 10:00. Na místě byla žena a dvě její malé děti. Žena a jedno z dětí utrpěly lehká zranění, se kterými je záchranná služba převezla na ošetření na chirurgickou ambulanci," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes.

Spadlý strom hasiči hned po převozu zraněných z cyklostezky odstranili. "Během dopoledne vyjížděli hasiči odstranit spadlý strom také v Krásném Jezu, Fojtově, Nadlesí u Lokte, u Žlutic, Bečova, Krásna, Nejdku, Drmoulu či ve Staré Roli," uvedli krajští hasiči na svém facebookovém účtu.

Do dnešních 20:00 bude silný vítr podle meteorologů vát v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji, v Praze, velké části středních Čech, v západní polovině Jihočeského kraje a na severu Olomouckého kraje. Na horách tam může mít v nárazech až 90 kilometrů v hodině. Obyvatelé Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje a části středních a jižních Čech by se silným větrem měli počítat i ve středu odpoledne a večer.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 29. listopadu 2021

Očekáváme v 11:00 1°C

Celá předpověď