V Tursku u Prahy hořely sklady, škoda je několik milionů korun

foto V Tursku u Prahy hořely 16. července 2019 bývalé zemědělské haly, které nyní slouží jako sklady různých firem. Nikdo nebyl zraněn. Vyhlášen byl nejdříve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných, na místě tak zasahovalo několik desítek hasičů. V hořícím skladu byly zřejmě umístěny baterie.

Tursko (u Prahy) - V Tursku u Prahy přes osm hodin hořely sklady, v nichž byly akumulátory. Oheň hasiči dostali po 18:00 pod kontrolu. Škoda podle majitele dosahuje 5,5 milionu korun, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Policejní mluvčí Michaela Richterová uvedla, že požár vznikl pravděpodobně od zkratu na jedné z baterií při manipulaci. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči ještě na místě pracují.

Požár v bývalých zemědělských halách, které slouží jako sklady různých firem, vznikl kolem 10:00. Při zásahu hasiči vyhlásili i třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na místě zasahovalo několik desítek hasičů, jejich počet se nyní bude postupně snižovat, část ale zatím zůstane na místě kvůli dohledu na požářiště. Pomocí těžké techniky hasiči rozebírají konstrukci haly. "Vyvážíme materiál z požářiště ven," uvedla Kereková. Podle ní zásah potrvá minimálně do nočních hodin.

Ve skladu o rozloze asi 2000 metrů čtverečních byly akumulátory z drobných spotřebičů a další elektroniky. Pavel Toulec, jednatel společnosti Agrivep, která haly vlastní, ČTK řekl, že neví, co může být příčinou požáru. Podle něj ale haly slouží pouze jako sklady, žádná výroba zde není.

Obec Tursko doporučila obyvatelům, aby kvůli požáru nevětrali. Podle referentky místního obecního úřadu Ivany Válkové šlo o doporučení obce bez ohledu na měření škodlivin v ovzduší. Podle Kerekové na místo přijela i chemická laboratoř, která měřila emise unikající do ovzduší.

V době vzniku požáru bylo v hale osm lidí, všichni stihli odejít, nikdo nebyl zraněn. Z haly se ozývaly výbuchy, vybuchovaly hořící baterie. Exploze se ozývaly již od začátku požáru. Hasiči před 14:00 vyklízeli dvůr před halou, kde je podle Kerekové směsný odpad, který oheň nezasáhl. Vyklizením dvora chtějí získat lepší přístup do haly.

Poblíž Turska dnes také hořelo pole, s požárem hal ale oheň nesouvisel. I v tomto případě už je oheň pod kontrolou, uvedli hasiči.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je středa 22. ledna 2020

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď