V tomto týdnu se ochladí, bude pršet nebo sněžit, obloha zůstane zatažená

foto Lidé ve sněhové přeháňce - ilustrační foto.

Praha - V Česku se od dnešního večera začne postupně ochlazovat. V následujících dnech bude pršet a i v nižších polohách sněžit. V noci a k ránu klesnou teploty pod bod mrazu. Srážky mohou místy namrzat. Obloha zůstane převážně zatažená. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí, kterou dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadcházející čtyři týdny do konce roku mají být teplotně podprůměrné, srážek zřejmě spadne stejně nebo o něco víc, než kolik bývá v tomto období roku obvyklé.

Dnešek byl s teplotami od tří do sedmi stupňů, na východě až devět stupňů Celsia zřejmě nejteplejším dnem z celého týdne. Odpoledne a večer přibylo deště, který za postupující studenou frontou od vyšších poloh přechází do sněžení. V noci na úterý začne sněžit i v nižších polohách nad 300 metrů. Meteorologové varovali, že v pásu od jihu Čech přes Českomoravskou vrchovinu po Orlické hory napadne od středních poloh až deset centimetrů mokrého sněhu. Napadaný těžký sníh může lámat větve a působit komplikace v dopravě.

V úterý se budou teploty pohybovat mezi jedním a pěti stupni, v noci ještě mrznout nebude. Postupně ale budou dny i noci chladnější, k ránu teploty klesnou pod nulu a přes den jen pár stupňů nad bodem mrazu. V polovině týdne bude přes den oblačno až zataženo, objeví se sněhové přeháňky, na horách bude sněžit víc. Objeví se mrznoucí mlhy. V pátek očekávají meteorologové denní teploty mezi minus jedním a plus třemi stupni, na Moravě a ve Slezsku mezi třemi a sedmi stupni. Zataženo až oblačno s občasným sněžením a teplotami kolem nuly bude i o víkendu.

V aktuálním dlouhodobém výhledu počasí meteorologové očekávají, že jako celek bude období ode dneška do 1. ledna příštího roku teplotně podprůměrné a srážkově průměrné až nadprůměrné. Nejvyšší denní teploty v tomto týdnu budou v průměru kolem dvou stupňů na nulou, v dalších třech týdnech kolem nuly, v noci bude mrznout.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je sobota 4. února 2023

Očekáváme v 21:00 -1°C

Celá předpověď