V srpnu začne natáčení české komedie Můžem i s mužem

foto Ilustrační foto - Herečka Vanda Hybnerová se 15. února 2016 v Praze zúčastnila novinářské projekce koprodukčního snímku Rodinný film.

Praha - Natáčení nové české filmové komedie Můžem i s mužem začne 10. srpna ve stejném hereckém složení, jaké má úspěšné stejnojmenné divadelní představení. Před kamerou se tak potkají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová a Dáša Zázvůrková. Režie filmu se ujme Vanda Hybnerová. S premiérou v kinech počítá distributor filmu, společnost Falcon, 11. března příštího roku. ČTK o tom za tvůrce informovala Uljana Donátová.

Zatímco v Hollywoodu nebývá přerod známé herečky v režisérku celovečerního filmu nebo seriálu ničím neobvyklým, v Česku je Hybnerová jednou z mála hereček, které se pustily do režie celovečerního hraného filmu. "Za svou hereckou kariéru jsem pochopila, že komedie je sice jedním z nejnáročnějších žánrů, ale zároveň nejmilovanějším. Smích přeci léčí. A my se chceme smát a trochu i léčit," uvedla Hybnerová.

Kameramanem filmu je David Čálek, hudbu skládá Jan Horáček.

Autorský projekt Můžem i s mužem měl premiéru 5. března 2018. Dramaturgie se ujala Kateřina Krobová. "Dobrá hra pro čtyři ženy je problém. Tvoříme svobodně a víme, co chceme říct. Obsahem je osamocení žen a touha po lásce. Ale žádná truchlohra. Děj ukáže, co vše se odkryje a kolik slupek oloupe jedna narozeninová party. A po čem všichni touží? Přece po lásce, po tom nádherném stavu milovat a být milován, což chemií je, a dokonce tou nejsložitější," uvedla před premiérou Jitka Sedláčková.

Za dvě sezony se uskutečnily bezmála dvě stovky repríz a viděly tisíce diváků v divadlech po celé zemi. "Chtěly jsme se podělit s humorem, nadsázkou a ironií o naše životní lásky, průšvihy i přátelství," podotkla Hybnerová.

V těchto dnech vznikají i další české filmové komedie Ženská pomsta a Láska na špičkách. Ženská pomsta režiséra Dušana Rapoše do kin vstoupí letos 10. září. Snímek Láska na špičkách režiséra Petra Zahrádky a scenáristky Adély Kroupové by se měl v kinech objevit v říjnu 2021. České komedie mají obvykle v kinech úspěch, o čemž svědčí návštěvnost komedie 3Bobule. Snímek režiséra Martina Koppa i v době poklesu zájmu o novinky v kinech způsobeném pandemií koronaviru za pět týdnů vidělo 160.000 diváků, kteří v pokladnách kin zanechali 24,7 milionu korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 6. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 22°C

Celá předpověď