Předběžná škoda po požáru haly na Hradecku je asi 15 mil. Kč

foto Rozsáhlý požár zasáhl 14. ledna 2021 skladovací halu o rozměrech 50 krát 20 metrů v Sendražicích na Královéhradecku.

Sendražice (Královéhradecko) - Požár v Sendražicích na Královéhradecku zcela zničil skladovací halu o rozměrech 50 krát 20 metrů, uvnitř byly různé materiály, včetně plastů a olejů, i pneumatiky. Předběžná škoda je asi 15 milionů korun, nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár lokalizovali po čtyřech hodinách zhruba ve 20:30. ČTK to dnes večer řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Lidem v okolí bylo doporučeno, aby nevětrali. "Mobilní laboratoř z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč, která na místo dorazila, ale žádné škodliviny v ovzduší v obci nenaměřila," řekla ČTK Götzová.

Podle ní bude dohašování a dohled nad požářištěm trvat zřejmě několik následujících hodin. "Dohašovali jsme poslední ohniska, pohyb v hale není stále bezpečný, protože hrozí zborcení konstrukce," sdělila ve 22:00 ČTK Götzová.

Video: Požár haly v Sendražicích
14.01.2021, 18:00, autor: HZS Královéhradeckého kraje, zdroj: PR

Na místě zasahovalo 11 jednotek, hasiči měli na místě výškovou techniku. Byl vyhlášen druhý druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči likvidovali požár zpočátku z venčí, dovnitř haly se dostali až po několika hodinách.

"Nemohli jsme dlouho dovnitř, protože tam bylo několik rizik. Jednak se začala hroutit konstrukce haly, uvnitř byla svářecí souprava s tlakovými lahvemi, hrozilo tedy nebezpečí výbuchu ,a rizikem byla i další skrytá ohniska. Tlakové lahve jsou nyní už vynesené," řekla ČTK Götzová.

Hasiči pracovali také s výškovou technikou, když prořezávali střechu haly, aby mohli dohasit skrytá ohniska. "O příčině požáru je v tuto chvíli předčasné hovořit. Škoda byla předběžně stanovena na 15 milionů korun, bude se ještě upřesňovat. Podrobné ohledání požářiště bude zítra (v pátek)," řekla ČTK mluvčí.

Letos jde o první velký požár s několikamilionovou škodou v Královéhradeckém kraji. Největším požárem v novodobé historii kraje byl v roce 2007 požár haly textilní továrny Lohmann & Rauscher v Nové Pace na Jičínsku se škodou za 210 milionů korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je středa 27. ledna 2021

Očekáváme v 3:00 -1°C

Celá předpověď