V Římě se konal pohřeb herečky Giny Lollobrigidy

foto V Římě se 19. ledna 2023 konal pohřeb herečky Giny Lollobrigidy, která zemřela v pondělí ve věku 95 let. Na snímku je rakev vynášena z kostela na náměstí Piazza del Popolo. 

Řím - V Římě se dnes konal pohřeb herečky Giny Lollobrigidy, která zemřela v pondělí ve věku 95 let. Informovala o tom stanice Rai. Herečku přišly naposledy pozdravit desítky fanoušků. Obřadu v kostele na náměstí Piazza del Popolo se zúčastnili blízcí italské divy. Pochována bude nedaleko od Říma, v rodném městě Subiaco.

Fotogalerie

U kostela se shromáždily desítky fanoušků a také několik "ostrostřelců". S odkazem na jednu z mnoha filmových rolích měla totiž Lollobrigida přezdívku La Bersagliera (Ostrostřelkyně). Mše v kostele se zúčastnili i blízcí herečky - syn Andrea Milko Skofic, bývalý manžel Francisco Javier Rigau či bývalý osobní tajemník Andrea Piazzola. Mezi muži v minulosti nepanovaly dobré vztahy.

Na římskou radnici se dnes ráno přijela poklonit pozůstatkům známé herečky i premiérka Giorgia Meloniová, která Lollobrigidu označila za symbol podnikavosti poválečné Itálie.

Známá italská herečka, která byla v 50. a 60. letech sexsymbolem, zemřela v pondělí v římské nemocnici ve věku 95 let. Ve středu byla její rakev vystavena na římské radnici, kam se jí přišla poklonit řada politiků, umělců i běžných lidí.

Lollobrigida bude pochována na hřbitově v rodném městě Subiaco nedaleko Říma, kde jí radnice nechala v minulosti postavit monumentální hrobku. Řekl to syn herečky, podle kterého město po ní přejmenuje jedno náměstí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď