V Přerově bylo zavražděno tříleté dítě, dosud nebyl nikdo obviněn

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Přerov - V jednom z přerovských bytů bylo ve středu nalezeno mrtvé tříleté dítě, podle kriminalistů bylo zavražděno. Na případu vyšetřovatelé intenzivně pracují, dosud nebyl nikdo obviněn. Pachateli hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest, informovala ČTK krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Okolnosti úmrtí by měla objasnit nařízená soudní pitva. V Olomouckém kraji jde v krátké době o druhý podobný případ.

Případ kriminalisté vyšetřují od středečního odpoledne. "Z dosud zjištěných poznatků a stop zajištěných na místě činu je zřejmé, že na smrti tříletého dítěte měla podíl jiná osoba. Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vražda," uvedla policejní mluvčí.

Tragédie se odehrála v Purkyňově ulici. Kriminalisté dnes případ vyšetřovali na místě po celý den a vyslýchali také obyvatele domu. Podle nich příjezdu policie předcházelo zmatené chování matky dítěte. "Ráno kolem 08:30 pobíhala po sklepě, byla celá špinavá, pravděpodobně od krve a křičela něco o Satanovi. Přijeli poté policisté a vyšetřovali to," řekla Televizi Přerov Markéta Šmídová, jedna z obyvatelek domu, kde se tragédie odehrála. Matka dítěte je nyní ve specializovaném zařízení, uvedla místní televize.

V Olomouckém kraji jde o druhý případ násilí vůči malému dítěti. V červenci kriminalisté obvinili třiadvacetiletého muže z pokusu o vraždu ročního dítě v Olomouci. Batole s vážným poraněním hlavy po jeho útoku přežilo jen díky péči lékařů. Čin se stal loni v listopadu, policisté jej vyšetřovali a hledali důkazy proti muži několik měsíců. Muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, soud jej poslal do vazby.

Případy vraždy či pokusu o ni na dítěti byly v Olomouckém kraji dosud ojedinělé, obvykle se týkaly novorozenců, které po jejich narození zavraždila matka nebo jejichž těla byla nalezena. Poslední dva takové případy zaměstnávají olomoucké kriminalisty už měsíce. Jde o nález mrtvého novorozence z loňského léta na poli u Věrovan. Šéf krajské kriminální policie Jan Lisický již dříve ČTK řekl, že podle dosavadních poznatků nejde o násilný čin, po matce policisté stále pátrají. Dalšího mrtvého novorozence našli policisté na konci března u Lhotky na Přerovsku, i tam na případu stále pracují a po matce pátrají.

Vraždu dítěte vyšetřují od minulého týdne také policisté na Benešovsku, kde byl zavražděn šestiletý chlapec. Z činu obvinili ženu, podle televize Prima matku dítěte.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 18. listopadu 2019

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď