V Praze se koná Den železnice, na trať vyjedou speciální vlaky

foto Ilustrační foto - První letošní parní vlak tažený lokomotivou "šlechtična" vyjel 4. května na tzv. Pálavský okruh z Brna do Lednice a Mikulova, aby na něm zahájil turistickou sezonu.

Praha - V Praze se dnes uskuteční regionální Den železnice, při kterém České dráhy (ČD) nabídnou jízdu speciálními vlaky a historickými autobusy. Centrum dění bude na nádražích na Smíchově a v Uhříněvsi, část programu bude ve Výtopně Zlíchov, smíchovském Království železnic a v Centru architektury a městského plánování. Součástí akce jsou výstavy historických strojů či představení plánovaných projektů na železnici.

Mimořádné vlaky budou jezdit hlavně na benešovské trati, některé zamíří do Prokopského údolí, na prohlídku Odstavného nádraží Jih nebo na vlečku firmy Metrans.

Cestující se v rámci akce budou moci svézt parním vlakem v čele s lokomotivou 475.179 přezdívanou "Šlechtična", historickou patrovou soupravou řady Btjo s elektrickými lokomotivami "Bobina" a "Banán", nebo parním vlakem společnosti Zababa. Dráhy speciálně vypraví také moderní vlaky typu InterPanter, RegioShar a CityElefant. Během dne bude v provozu i několik linek historických autobusů, které budou jezdit do různých míst ze Smíchova a Uhříněvsi.

V parních vlacích bude podle ČD platit zvláštní jízdné, historickými autobusy a soupravou RegioShark se svezou cestující zdarma. V ostatních vlacích bude platit běžné jízdné ČD a PID.

Regionální dny železnice pořádají České dráhy během září v celkem osmi českých městech. Vedle toho se 22. září koná v Českých Budějovicích celonárodní Den železnice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je neděle 25. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď