V Praze dnes vystoupí kapela Team, předskokanem bude Peter Cmorik

foto Zpěvák Pavol Habera.

Praha - V pražské O2 areně se dnes uskuteční vystoupení Pavola Habery a skupiny Team v rámci jejich turné po největších českých halách. Jako předskokan vystoupí zpěvák Peter Cmorik. Letošní turné Teamu začalo 18. května v třinecké Werk Areně. Následovala vystoupení v Brně, Zlíně, Třebíči, Pardubicích, Ústí nad Labem, Plzni, Českých Budějovicích a Karlových Varech.

Haberu a Team zažila beznadějně vyprodaná O2 arena naposledy v červnu 2016. Na koktejl výpravné scény, muziky a pestrobarevných projekcí se fanoušci mohou těšit i tentokrát. Skupina Team je pověstná tím, že s živými koncerty šetří. Nejnovější šňůře předcházela několikaměsíční příprava.

V roli předskokana se představí Peter Cmorik Band, jehož frontman je několikanásobný vítěz slovenského Zlatého slávika. S Teamem Cmorik vyrazil na československé turné již v roce 2008. Do povědomí široké veřejnosti se Cmorik dostal svým vítězstvím v soutěži Slovensko hledá Superstar II.

Vystoupení slovenské kapely Team bylo v roce 2017 jedním z vrcholů programu festivalu Benátská! ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Skupina v čele s populárním zpěvákem Haberou nabídla za podpory světelného parku několika tisícům fanoušků své hity jako Malá nočná búrka, Nároční, Prievan v peňaženke, Držím ti miesto nebo Život je nuda, jejichž melodické refrény si velká část publika zazpívala s kapelou.

Při turné Teamu v roce 2012 Habera tvrdil, že bude posledním a rozlučkovým a ve velkých halách už kapela nebude hrát. Reakce fanoušků však údajně kapelu přesvědčily, aby opět vyjela na turné. Team odehrál za svou existenci již kolem 1500 koncertů.

Team, který se může pochlubit mnoha posluchačskými oceněními Zlatý slavík, vznikl v roce 1980. Založili ho kytarista Dušan Antalík s baskytaristou Ivanem Válkem. Své první album vydali ale až po osmi letech po příchodu zpěváka Habery do kapely. Debutovou desku Team 1 si koupilo 250.000 lidí. V letech 1989 až 1991 se Team stal třikrát Zlatým slavíkem a byl největším konkurentem nejpopulárnější slovenské kapely Elán.

jir mal

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 17. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď