V Polsku je podle tamního ministra "česká mutace" koronaviru

foto Ilustrační foto - Odběr vzorků pro testy na nákazu koronavirem v areálu varšavské nemocnice, 23. října 2020.

Varšava - Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski v pondělí před novináři prohlásil, že polští hygienici doposud nezachytili žádný případ varianty koronaviru, která se objevila v Anglii, zato se podle něho do Polska dostala česká mutace viru. Upozornil na to portál SeznamZprávy.cz, podle kterého ale český resort zdravotnictví věc popřel.

"Nemůžeme potvrdit, že se v Polsku vyskytuje britská varianta covidu-19. V současnosti máme potvrzenou informaci o takzvané české variantě," uvedl na pondělní tiskové konferenci bez dalších podrobností Niedzielski. Polské ministerstvo zdravotnictví dnes na doplňující otázky ČTK nereagovalo.

Mluvčí českého ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová portálu SeznamZprávy.cz řekla, že laboratoře postupují tak, aby případné nové mutace koronaviru zachytily, doposud se tak ale nestalo. A o Niedzielským zmiňované "české variantě koronaviru" nevěděl podle webu nic také Státní zdravotní ústav.

V Polsku, jež má asi 38 milionu obyvatel, se koronavirem doposud nakazilo asi 1,396 milionu lidí, skoro 31.600 z nich zemřelo. Stejně jako v Česku i v této zemi po Vánocích začalo očkování proti covidu-19. Vakcínu doposud dostalo skoro 258.000 osob.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je středa 27. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 -3°C

Celá předpověď