V Plzni se zřítila stěna domu u nádraží, nikdo nebyl zraněn

foto V Plzni u hlavního vlakového nádraží se v noci na 13. září 2018 zřítila stěna neobydleného domu. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči spolu s magistrátním odborem krizového řízení evakuovali deset lidí ze sousední ubytovny a jednoho bezdomovce a odvezli je do městské ubytovny na Roudné. Objekt bude muset být zřejmě celý stržen.

Plzeň - V Plzni u hlavního vlakového nádraží se v noci na dnešek zřítila stěna neobydleného domu. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči s magistrátním odborem krizového řízení evakuovali deset lidí ze sousední ubytovny a jednoho bezdomovce a odvezli je do městské ubytovny v Roudné. Objekt bude zřejmě nutné strhnout. Místo si převzala policie. ČTK to řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Ve zbytcích domu objevili hasiči jednoho bezdomovce bez zranění. "Deset lidí ze sousední ubytovny bylo převezeno ve spolupráci s městem do náhradního objektu na Roudnou," řekl mluvčí. Speciálně cvičení psi pro vyhledávání v sutinách, které přivezli pražští strážníci, prohledali trosky domu a nikoho nenašli.

Šlo o dvoupatrový rohový dům na křižovatce ulic Mikulášská a U Trati, na konci mostu Milénia směrem k nádraží. "Dům byl dlouhodobě neobývaný a zanedbaný," uvedl Poncar. Spadla stěna směrem k mostu. "Dům lehl z větší části, zbytek bude muset jít zřejmě celý do demolice," řekl. Statik zatím nařídil stržení zřícených částí.

"Sutiny domu zavalily chodník před ním. Město Plzeň žádá veřejnost, aby pokud možno nevstupovala do těchto míst. Městská hromadná doprava omezena nebyla," uvedla mluvčí radnice Eva Barborková.

Všech 16 lidí převzala do péče pracovní agentura. "Na své náklady jim zajistila náhradní bydlení v soukromém ubytovacím zařízení," uvedla mluvčí. Magistrát komunikoval s pracovní agenturou a koordinoval umístění lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou.

Podle policejní mluvčí Hany Rubášové zůstává část ulice podél domu uzavřená. "Zahájili jsme úkony pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. A případem se dále zabýváme," uvedla. Majitel domu už dostal od statika doporučení, co má s objektem dělat.

Podle informací ČTK má majitel na dům od roku 2015 demoliční výměr, platný do roku 2019, a může ho tak kdykoliv zbořit. Náklady na demolici se ale pohybují v řádu milionů korun.

K události vyjeli hasiči dnes v 01:30, v 06:00 předali místo policii, která věc řeší s majitelem objektu.

Zřícený dům je obehnán páskami, místo kontrolují policisté. Řidiči už mohou odbočit ze Slovan, tedy z Mikulášské ulice na most Milénia, po němž se jezdí do městské části Bory.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď