V Plzni bude jeden z největších festivalů her, komiksů, sci-fi a fantasy v ČR

foto Komiks - ilustrační foto.

Plzeň - Plzeň se na konci ledna stane dějištěm jednoho z největších českých festivalů popkultury CO.CON. Celý areál kulturní a kreativní zóny DEPO2015 pohltí 28. ledna svět sci-fi a fantasy, který fanouškům těchto žánrů nabídne množství deskových i počítačových her, závodní simulátory, ukázky virtuální reality i robotů, setkání s komiksovými hrdiny, novou únikovou hru či setkání cosplay pro milovníky kostýmů. Nebudou chybět prodejní stánky nebo výstava Czech Repubrick, která představí obří stavbu z milionu lego kostek, řekl ČTK programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán.

"Festival ovládne opravdu celý areál DEPO2015. Velkokapacitní autobusová hala se promění na obří hernu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jak současné PC hry, tak se ponořit do historie a zahrát si na starých arkádových automatech či Pinballu. Chybět nebudou ani herní konzole a špičkové závodní simulátory," řekl. Program nabídne přednášky odborníků z prostředí počítačový her. Představí se také moderní technologie. Na několika plochách bude k vidění virtuální realita, lákadlem bude podle Štěpána představení robotického psa Spotyho, patřícího plzeňské městské organizaci SITPort. Robotickou společnost mu bude dělat legendární R2D2 ze Star Wars, řekl Štěpán.

Pro návštěvníky, kteří dávají přednost klasickým hrám, bude v Tržnici připraven velký prostor s deskovými hrami. Zahrát si budou moci deskovky a karetní hry od velkých společností i od menších nezávislých studií. Program neopomene ani populární Pokémony. Rodiny s dětmi si mohou prohlédnout herní výstavu modelů z kostek lego v prostorách Klempírny. Najdou tu mimo jiné modely na téma knih o Harry Potterovi, včetně obří stavby čarodějnické školy v Bradavicích, která je největší stavbou z lego kostek na světě vytvořenou jedním člověkem. Na její stavbě se pracovalo téměř dva roky a tvoří ji okolo milionu kostiček. Pro starší děti bude k dispozici stavitelská dílna, pro děti od 18 měsíců herna s kostkami duplo, s bludišti a bazény s hromadami kostek. Zájemci budou moci navštívit také novou rodinnou únikovou hru Záhada plzeňského metra.

V areálu si dají sraz také milovníci cosplay, kteří ve svých propracovaných kostýmech ztvární postavy ze Star Wars, Pána prstenů a další hrdiny ze světa komiksů, sci-fi a fantasy. Umělecká Fakulta designu a umění představí z tvorby svých studentů herní ukázky či komiksové výstavy. Prodejní část festivalu nabídne tržiště, kde návštěvníci nakoupí vše od komiksových knih přes počítačové i deskové hry až po sběratelské předměty, dodal Štěpán.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď