V pátek může být až 15 stupňů, o víkendu se výrazně ochladí

foto Žena s deštníkem ve sněhové přeháňce - ilustrační foto.

Praha - Počasí o nadcházejícím víkendu bude značně proměnlivé, s velkými výkyvy teploty. Dnes i během pátku může být na některých místech i kolem 15 stupňů Celsia, v sobotu se ale citelně ochladí a teploty mohou přes den klesnout až k bodu mrazu. Po víkendu se zase znovu oteplí. Příští dny má provázet převážně zatažená obloha, z níž bude pršet nebo sněžit, vyplývá z aktuální předpovědi počasí a vyjádření meteorologů.

V noci na dnešek pršelo hlavně na Šumavě a v Českém lese, kde za posledních 12 hodin spadlo i přes 40 milimetrů srážek, nejvíc podle meteorologů na stanicích Prášily a Železná Ruda. "Kombinace vydatnějšího deště, tání sněhu a silnějšího větru způsobila vzestupy hladin toků. Největší vzestupy byly zaznamenány na tocích odvodňující Šumavu," informovali dnes ráno ČTK meteorologové. Prvního povodňového stupně dosáhla ráno říčka Křemelná ve stanici Stodůlky. Není vyloučeno, že řeky odvodňující Šumavu mohou dosáhnout prvního nebo druhého stupně povodňové aktivity.

Odpoledne a večer budou srážky ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od osmi do 12 stupňů, na severu kolem jen kolem šesti stupňů, zatímco na jihu Moravy může teploměr ukázat až 15 stupňů Celsia. Podobný ráz počasí vydrží ještě v pátek.

"Počasí bude docela divoké, dnešní teplo vystřídá sobotní vpád studeného vzduchu a začátkem příštího týdne se zase výrazně oteplí," uvedli dnes ráno meteorologové.

V sobotu očekávají sněžení nebo sněhové přeháňky, zpočátku bude i pršet. V noci může mrznout, přes den budou nejvyšší teploty od nuly do pěti stupňů, znovu také zesílí vítr.

Předpověď na neděli předpokládá oblačno až polojasno, ojediněle se objeví sněhové přeháňky nebo občasný déšť. Teploty přes den budou od plus tří do sedmi stupňů. V pondělí přijde další změna počasí v podobě výrazného oteplení, kdy teploty vyšplhají podle aktuální předpovědi až ke 14 stupňům Celsia.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď