V Pasohlávkách montují nejdelší tobogán v ČR, bude mít 242 metrů

foto Dělníci montují v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku největší tobogán v ČR na snímku z 12. února 2020.

Pasohlávky (Brněnsko) - V akvaparku v Pasohlávkách dělníci montují tobogán, který bude podle vlastníků nejdelším v Česku a bude se po něm jezdit i do kopce. První návštěvníci by se po něm měli svézt už v červnu, kdy má být stavba hotová, řekl novinářům marketingový ředitel Aqualandu Moravia Tomáš Svoboda. Tobogán za 40 milionů bude měřit 242 metrů. V akvaparku se také na jaře bude dokončovat první fáze další výstavby atrakcí pro děti.

Fotogalerie

"Do země jsme kopli poprvé loni v srpnu a v červnu chceme otevřít. Letošní léto bude tobogán ve zkušebním provozu. Objednali jsme ho u kanadského výrobce, který je špičkou v oboru," řekl Svoboda. Jednotlivé díly se vyráběly v Kanadě a poté se přepravovaly do Evropy.

Celkové investice do rozšíření počtu atrakcí, které se v létě poprvé otevřou, dosahují 400 milionů korun. "Bude se dokončovat líná řeka, první fáze dětského světa se skluzavkami a průlezkami," řekl Svoboda. Podle Jana Morongy, který má na starosti technický dozor, je dětský svět určený především mladším dětem zhruba od osmi let. Součástí má být i dětský hrad a další prvky, jako jsou vodní stříkačky, stříkací vodopády či trysky. "S montáží bychom měli začít v dubnu. Součásti dětského světa nám vyrábí firma z Turecka," doplnil Moronga.

Majitel Aqualandu má naplánovanou i druhou etapu, v níž chce doplnit další atrakce, nicméně areál už se nebude rozšiřovat do prostoru, ale bude se zahušťovat. "Kdy se začne stavět, však zatím není rozhodnuté, nejdříve však v roce 2022," řekl Svoboda.

Pro návštěvníky je také v plánu parkovací dům s 900 místy.

Akvapark se v posledních letech stal nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Jihomoravského kraje, ročně do něj přichází více než 700.000 lidí. Otevřený je od roku 2013, zabírá plochu devíti hektarů. Tržby za rok 2018 činily podle výroční zprávy 293 milionů a zisk přes 43 milionů korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď