V nemocnici v Náchodě začali vypomáhat vojáci

foto V náchodské nemocnici a v léčebně dlouhodobě nemocných, která pod nemocnici spadá, začali 18. října 2020 vypomáhat vojáci. Mají na starosti úklid, rozvoz stravy nebo dezinfekci.

Náchod - V náchodské nemocnici a v léčebně dlouhodobě nemocných, která pod nemocnici spadá, začali dnes vypomáhat vojáci. Mají na starosti úklid, rozvoz stravy nebo dezinfekci. Sedm jich je v nemocnici, tři v LDN v Jaroměři. ČTK to dnes řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD), který o výpomoc do personálně oslabených nemocnic tento týden požádal. Povolal také mediky, budoucí zdravotní sestry a pracovníky v sociálních službách, asi 20 jich již nastoupilo.

"Bude se postupovat určitě dál. Potřebnost je vysoká, zhruba nějakých 140 osob pro nemocnice spravované krajem a asi 147 osob pro fakultní nemocnici," uvedl dnes Štěpán.

Budoucí zdravotníci pracují hlavně ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Pět studentů oboru sociální práce pomáhá v Domově U Biřičky v Hradci.

Zdravotníci a pracovníci v sociálních službách chybí z různých důvodů. Buď ošetřují člena rodiny, někteří jsou sami nemocní nebo jsou v karanténě. Nejvíce jsou nemocí covid-19 zasaženy v kraji okresy Královéhradecko a Náchodsko, ale i Trutnovsko.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pátek 30. října 2020

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď