V Německu budou zakázána shromáždění více než dvou lidí

foto Žena prochází kolem zavřeného kina v Berlíně 20. března 2020.

Berlín - V celém Německu budou kvůli rychlému šíření koronaviru zakázána shromáždění více než dvou lidí. Při dnešním telefonickém jednání se na tom shodla kancléřka Angela Merkelová s ministerskými předsedy spolkových zemí. Výjimka z opatření, které bude platit nejméně dva týdny, se bude vztahovat na rodiny a členy jedné domácnosti.

Řada spolkových zemí opatření proti koronaviru zpřísnila od soboty. V některých tak už platí zákazy shromažďování více než tří nebo pěti lidí na veřejnosti. Zavřeny v nich jsou restaurace i další gastronomická zařízení s výjimkou těch, kde je možné pokrmy vyzvednout s sebou nebo si je objednat přímo domů.

Po dnešku se tato nařízení rozšíří na celé území spolkové republiky. Navíc se zpřísní. Počet lidí, kteří se budou moci na veřejnosti setkávat, bude omezen dvěma. Vedle restaurací budou muset zavřít i všechna kadeřnictví, kosmetická studia či masážní salóny.

Spolkové země mohou navíc přijít s dalšími opatřeními. Dnes tak učinilo s Českem sousedící Sasko, které výrazně omezí vycházení. Od pondělí nebude možné bez pádného důvodu, kterým může být cesta do práce, k lékaři, na nákup nebo třeba procházka či sport v blízkosti domova.

V Německu se podle agentury DPA zatím prokázalo přes 24.100 nákaz koronavirem. V sobotu jich bylo na 21.600.

mtw mka

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021

Očekáváme v 7:00 -3°C

Celá předpověď