V Národním divadle vystoupí desítky interpretů různých žánrů

foto Ilustrační foto - Budova Národního divadla v Praze (na snímku z 9. prosince 2015).

Praha - Národní divadlo bude dnes večer hostit koncert čtyř desítek interpretů nazvaný Národ sobě, kultura tobě. Sóloví umělci i kapely různých žánrů chtějí upozornit na stav, v němž se nyní česká kultura v souvislosti s pandemickou situací nachází. Akce si klade za cíl zpříjemnit lidem čas při čekání na zlepšení podmínek ke konání koncertů i divadelních a tanečních představení.

Koncepce večera sází především na neobvyklá nebo ne často slýchaná umělecká spojení. Část účinkujících doprovodí Orchestr Národního divadla, za domovskou scénu vystoupí také baletní sekce. V přímém přenosu ČT Art uvidí diváci skupiny Lucie, Monkey Business, Wohnout nebo Mig 21, zazpívají také Dan Bárta, Václav Neckář nebo Vojta Dyk. Prostor dostanou i zástupci alternativnějších směrů, například rapeři z PSH. Podle organizátorů by se měla k účinkujícím na dálku připojit i britská kapela Morcheeba.

Koncert se uskuteční na šesti scénách v historické budově divadla. Mluvčí instituce Tomáš Staněk zdůraznil, že akce bude respektovat všechna platná koronavirová opatření. Jednotlivé lokace jsou dezinfikované a stavebně oddělené, umělci se na nich budou průběžně střídat a všichni před příchodem absolvují měření teploty. Šatny mají oddělené a v zákulisí budou všichni nosit ochranné pomůcky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď