V Liberci začal veletrh práce a vzdělávání Educa MyJob, potrvá týden

foto Liberecký veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec 2020 se kvůli koronavirovým opatřením přesunul na internet. Na snímku z 15. října 2020 je studio v Liberci, odkud organizátoři vysílají rozhovory a prezentace škol, firem a profesí.

Liberec - V Liberci dnes začal veletrh práce a vzdělávání Educa MyJob. Akce, která patří k největším svého druhu v Česku, se koná už popatnácté. Organizátoři připravili nový koncept nazvaný Educa Week. Program se tak už nesoustředí jen do tří dnů samotného veletrhu v Home Credit Areně, ale každý den jsou připravené různé akce. Zatímco v minulosti byl veletrh zaměřen hlavně na starší děti, které se rozhodují o budoucím uplatnění, letos má akce i pro mladší děti a předškoláky.

Veletrh začal na Technické univerzitě v Liberci programem pro děti, které si mohly vyzkoušet aktivity na deseti stanovištích a nahlédnout do práce zdejších vědců. Velký zájem byl o stanoviště programovatelných hraček, kde si i ti nejmladší mohli vyzkoušet programování malých robotů. "V rámci nové informatiky se dostává do škol i takzvaná robotika, kdy se žáci učí programovat nebo řešit algoritmické úlohy pomocí robotů, máme tu roboty od těch pro předškoláky až po druhý stupeň," řekl ČTK Jan Berki, který se na pedagogické fakultě věnuje právě výuce robotiky.

Kluci obdivovali hlavně monopost, který postavili studenti strojní fakulty, nebo oboustranné auto. "Je to rarita, kterou má jen naše univerzita," řekl mluvčí vysoké školy Adam Pluhař. Prolézt si mohly ale také například plně vybavenou sanitku fakulty zdravotnických studií. Program na univerzitě bude pokračovat i v úterý. "Nabízíme zájemcům přednášku o kyberbezpečnosti. Je určena všem, zejména ale rodičům, kteří chtějí poznat, jak se bezpečně chovat na internetu a ochránit i své děti. Dozví se co je blackmailing nebo sexting a jak se jim bránit," doplnil Pluhař.

Krajská vědecká knihovna nabídne v úterý program malým čtenářům a exkurze. V Severočeském muzeu budou prohlídky s kostýmovanými průvodci na téma "Jak se staví muzeum". Tvůrčí dílny s roboty pro nejmenší děti připravili v iQParku s laboratoří iQFabLab. Největší akcí veletrhu je tradiční prezentace škol a firem v liberecké aréně. Aktuálně je přihlášeno přes 50 středních škol a více než 40 firem, které se od čtvrtka představí v liberecké aréně. Součástí programu jsou ale i dvě desítky dalších akcí v iQLandii, knihovně, muzeu nebo galerii a také exkurze do firem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 1. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 4°C

Celá předpověď