V Lázních Kynžvart vykolejil vlak, sedm zraněných

foto V Lázních Kynžvart 22. července 2020 odpoledne vykolejil vlak RegioNova.

Lázně Kynžvart (Chebsko) - V Lázních Kynžvart na Chebsku dnes odpoledne vykolejil vlak RegioNova. Vlak projel návěstidlo a oba vozy se dostaly mimo koleje. Podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše je po nehodě celkem sedm lehce zraněných, dva zaměstnanci a pět cestujících. Mluvčí záchranné služby Radek Hes uvedl, že na místě ošetřili dva lehce zraněné. Zabezpečovací zařízení včas zastavilo na trati dopravu, informovala ČTK mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Doprava na hlavní trati Plzeň - Cheb je přerušena, vlaky nahradily autobusy. Provoz na trati bude obnoven pravděpodobně ve čtvrtek ráno. Policie na místě zadržela jednu osobu.

Fotogalerie

"Ve 14:52 osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze "Stůj". Došlo k rozřezu výhybek a následnému vykolejení obou vozů řady 814," popsala nehodu Pistoriusová. Tou dobou měl stanicí projíždět i vlak Pendolino. Zabezpečovací zařízení ale zafungovalo správně a Pendolino včas zastavilo. Mluvčí krajských hasičů Martin Kasal uvedl, že ve vlaku RegioNova bylo pět cestujících.

Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela po nehodě jednu osobu. "Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Příčiny a okolnosti se zjišťují ve spolupráci s Drážní inspekcí," řekl ČTK Kopřiva.

Do nemocnice v Chebu byli převezeni dva pacienti a do Mariánských Lázní jeden. "Jde o jednoho zaměstnance, zbytek cestující. Všichni měli lehká zranění a byli v šoku," řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Vladislav Podracký.

Illiaš ČTK potvrdil, že strojvedoucí vlaku Regionova projel na červenou. "Vlak Regionova je vykolejený, je nakloněný na bok. Pendolino zastavil zhruba 600 metrů od nehody, ke srážce tak dojít nemohlo, zafungovalo zabezpečovací zařízení. K nehodě jede nehodový vlak, poškozeny jsou dvě výhybky," popsal Illiaš. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové je škoda na vlaku i kolejích předběžně odhadnuta na 5,5 milionu korun.

Ačkoli se původně předpokládalo, že se Pendolino vrátí zpět po trati, muselo kvůli vyšetřování zůstat na místě. Hasiči proto doprovázeli sto cestujících z vlaku na nejbližší nádraží, odkud se dál dopravili autobusem, potvrdil ČTK mluvčí hasičů.

Za poslední měsíc jde o druhou nehodu vlaku v Karlovarském kraji. Začátkem července se u obce Pernink na Karlovarsku čelně srazily dva osobní vlaky. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl i německý státní příslušník. Od začátku července se na českých železnicích stalo nejméně deset vážnějších incidentů. Vedle Perniku se vlaky střetly také u Českého Brodu, kde 14. července osobní vlak Českých drah narazil do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce, který zůstal zaklíněný v kabině, 35 cestujících bylo zraněných.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď