V kancelářské budově v Brně vyhrožoval muž se zbraní, policie ho zajistila

foto Policisté zadrželi muže (vpravo), který se zbraní vyhrožoval v jedné z kancelářských budov, 30. ledna 2023, Brno.

Brno - V Brně v jedné z kancelářských budov dnes ráno vyhrožoval muž střelnou zbraní, policie ho zajistila. Vzhledem k podezřelým okolnostem vzniku požáru v jedné z místností případ v tuto chvíli prověřuje jako obecné ohrožení. Policie to uvedla na svém twitterovém účtu. Z budovy ráno evakuovala okolo 200 lidí. Na místo pak přivolala i pyrotechnika, aby prohlédl zavazadlo, které muž v budově zanechal. Na místě byli záchranáři, událost se obešla bez zranění. Policii asistovali i strážníci.

Fotogalerie

"Mimo dotčeného patra se provoz budovy vrátil do normálu. Na místě pracují kriminalisté, probíhá ohledání místa činu," uvedli policisté před 15:00.

Oznámení o muži, který v jedné z budov v Holandské ulici ohrožoval okolí zbraní, policie dostala před 8:00. Muže středního věku zajistili, stejně jako střelnou zbraň, zákrok hlídky se obešel bez zranění. Motivaci dotyčného bude policie zjišťovat.

Mluvčí záchranářů Michaela Bothová uvedla, že záchranáři na místo vyslali inspektora provozu a velkokapacitní sanitní vůz. "Z evakuovaných nikdo nevyžadoval naši péči," uvedla Bothová. V péči měli záchranáři podle ní pouze zadrženého muže. "Po kontrole zdravotního stavu jsme jej převezli do zdravotnického zařízení. Nejednalo se o zranění," řekla mluvčí.

Policii asistovalo šest strážníků. Mluvčí strážníků Jakub Ghanem uvedl, že jejich hlídky působily venku, kde zajišťovali veřejný pořádek a starali se o bezpečnost evakuovaných lidí. "Ti byli zejména v první fázi rozrušení a někteří z nich mimo jiné neopatrně vstupovali na silnici," uvedl Ghanem. Doplnil, že několik dalších hlídek městské policie včetně psovodů a pořádkové jednotky bylo připraveno v rezervě.

Hasiči se v místě zabývali podle jejich mluvčího Jaroslava Mikošky drobnějším požárem. Vznikl podle něj v místnosti v 18. patře, uhasil jej samohasicí systém. Podle Mikošky zatím nelze říct, zda požár souvisí s událostí v budově. Příčina vzniku požáru není známa, škodu vyšetřovatel hasičů odhadl předběžně na 100.000 korun.

Holandská ulice je komplex několika kancelářských budov, denně tam dojíždí pracovat stovky lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď