V Havlíčkově Brodě začal 29. podzimní knižní veletrh

foto V Havlíčkově Brodě začal 11. října 2019 podzimní knižní veletrh, který se ve městě koná pravidelně od roku 1991.

Havlíčkův Brod - V Havlíčkově Brodě začal 29. podzimní knižní veletrh. Mezi 174 vystavovateli jsou i Tiskárny Havlíčkův Brod, které nad rámec své obvyklé činnosti vydaly knihu o hokeji. Autorem novinky je zaměstnanec tiskáren Ladislav Krov, tiskař a dlouholetý hokejový fanoušek. Na knize Z Havlíčkova Brodu kousek do světa pracoval s podporou mladého spisovatele Richarda Wagnera dva roky.

Fotogalerie

"Kniha je o rodácích z Havlíčkova Brodu a úspěších, které dosáhli mimo Brod - mistrovství světa, Stanley cup a podobně," řekl Krov. Kniha představuje mimo jiných úspěchy bratrů Jaroslava a Jiřího Holíkových nebo Josefa Vašíčka. "Stojí to na historických pramenech i rozhovorech. Se všemi se znám osobně," řekl Krov. Kniha vyšla v nákladu 1000 výtisků.

Novou publikaci na veletrhu představila také Galerie výtvarného umění Havlíčkův Brod. Věnovala ji Josefu Honysovi, polozapomenutému umělci, který se v 60. letech 20. století věnoval experimentální tvorbě. Honyse už galerie představila na jaře rozsáhlou výstavou. Její repríza bude v zimě v Mostě, řekla kurátorka galerie Daniela Růžičková.

Návštěvníci veletrhu mohou do galerie zdarma. Volný vstup mají i do Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, kde dnes začíná výstava věnovaná fotografovi Ottu Frausovi. Doprovodný program veletrhu nabízí také Krajská knihovna Vysočiny, která zároveň pořádá soutěž o nejkrásnější knihu veletrhu.

Knižní veletrh se v Havlíčkově Brodě koná pravidelně od roku 1991. Jeho minulý ročník navštívilo kolem 17.000 lidí. Letos musí návštěvníci počítat s tím, že kvůli sousední stavbě budovy krajské knihovny ubylo u kulturního domu míst k parkování. Ředitelka festivalu Markéta Hejkalová ale předpokládá, že by se v nové knihovně mohly v budoucnu konat některé doprovodné programy veletrhu. Příští ročník je naplánovaný na 23. a 24. října 2020.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 30. května 2020

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď