V Číně vrcholí přípravy na proimportní expo 2019

foto Výstava China International Import Expo (CIIE)

Druhá světová proimportní výstava, China International Import Expo (CIIE), otevře už záhy své brány. Stane se tak 5. listopadu v Šanghaji, akce potrvá do 10. listopadu. Česká republika, které se zúčastnila loňského premiérového ročníku, nebude chybět ani letos. Nově přicestuje se dvěma změnami. Za prvé jí připadl status jedné z partnerských zemí této prestižní přehlídky, za druhé se obměnila česká výprava.

Zatímco loňskou delegaci vedl coby nejvyšší ústavní činitel prezident Miloš Zeman, prezentaci do národního a komerčního pavilonu připravila ministerstva průmyslu (MPO) a obchodu a zemědělství a podnikatelskou misi vedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, v tomto roce stojí v čele předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a podnikatele přiváží hlava Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Hlavní pořádající role MPO a spolupracujícího Mze zůstala stejná, v Číně předvedou české firmy v národním a komerčním pavilonu a v sekci Potraviny a nápoje.

Hlavní projev, stejně jako loni, přednese při zahájení expo čínský prezident Si Ťin-pching.

Speciální příloha PDF

Speciální přílohu si můžete stáhnout zde.

Čínští pořadatelé označují CIIE za první, dovozu zcela zasvěcenou akci na světě. „Zemím a regionům nabízíme nové příležitosti, jak dělat byznys, posilovat spolupráci a budovat společnou prosperitu ve světové ekonomice a obchodu,” uvádí web www.ciie.nl, který je nizozemským partnerem čínským organizátorů. Účastnické země se netají, že CIIE je pro ně a jejich podniky dobrým odrazovým můstkem na čínský trh, čínská strana si zase od přehlídky slibuje, že si bude moci přímo na místě vybírat, s kým a proč obchodovat.

Čínskému zájmu odpovídá také povaha dosavadních přihlášek – hlásí se početné čínské obchodní komory, vládní skupiny, stejně jako průmysloví a technologičtí lídři jako jsou Alibaba, JD.com, Suning či kaola.com.

Celková výstavní plocha v roce 2019 překročí 240 tisíc metrů čtverečních, přijít má 150 tisíc platících návštěvníků z řad odborné veřejnosti z více než 100 států a regionů.

CIIE 2019 - Brána do Číny

150 000 a více domácích a zafraničních platících odborníků
100 a více účastnických zemí
7 hlavních průmyslových odvětví
10 bilionů USD objem budoucího dovozu do Číny

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď