Silné bouřky na Olomoucku, vítr v hradeckém kraji lámal stromy

foto Bouřka se silným přívalovým deštěm. Ilustrační foto

Praha - Přes část Olomouckého kraje se opět přehnaly silné bouřky. Hasiči čerpali v okolí Šternberka vodu z několika domů. Silný vítr doprovázený deštěm lámal v hradeckém kraji stromy. Kvůli bouřkám s přívalovým deštěm moravskoslezští hasiči opět vyjížděli k čerpání vody či uvolňování kanalizačních odtoků.

Královéhradecký kraj

Silný vítr doprovázený deštěm v Královéhradeckém kraji dnes odpoledne lámal stromy. V areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové zlomil dva stromy, které poškodily zaparkovaná auta. Událost se obešla bez zranění. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Vítr s deštěm zasáhl Královéhradecký kraj kolem 15:00. Do podvečera měli hasiči v kraji asi 30 výjezdů, hlavně ke stromům popadaným na silnice. V Náchodě na parkovišti u obytného domu se po dešti vytvořila laguna, kterou hasič čerpali. "Hrozilo, že se voda dostane do domu," uvedla mluvčí.

Po 19:00 se počasí uklidilo. Hasiči zasahovali zejména v oblastech Hradce Králové, Jaroměře, Dvora Králové nad Labem a Nového Města.

Moravskoslezský kraj

Kvůli bouřkám s přívalovým deštěm moravskoslezští hasiči dnes opět vyjížděli hlavně k čerpání vody například ze sklepů. Také uvolňovali kanalizační odtoky. Za večer měli kvůli událostem souvisejícím s počasím 39 výjezdů. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Nejvíce zásahů měli na Ostravsku a Karvinsku, několik i na Novojičínsku. "Nešlo ale o nic vážného," řekl Popp.

Olomoucký kraj

Část Olomouckého kraje dnes odpoledne opět zasáhly silné bouřky. Hasiči zatím zaznamenali deset výjezdů. Nejvíce zásahů měli v okolí Šternberka na Olomoucku, čerpali tam vodu z několika domů. ČTK to dnes řekl mluvčí Zdeněk Hošák.

"Přes část Olomouckého kraje, přesněji Šternbersko, se přehnaly silné bouřky doprovázené vydatným deštěm. Aktuálně čerpáme vodu z několika domův Babicích, Krákořicích a Střelicích. Silný vítr navíc v okolí Jívové a Těšíkova zapříčinil pád několika stromů," uvedl po 20:00 Hošák.

V obci Střelice na Olomoucku ohrožuje některé domky vodní laguna, hasiči situaci kontrolují. "V Babicích místní obyvatelé pomocí těžké techniky vytvořili provizorní hráz. Odklonili tak příval vody a bahna z polí a včas zabránili rozlití do více domů v obci," dodal Hošák.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 15. srpna 2020

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď