V Černé Hoře se sešlo 963 lidí, kteří "měli za ušima"

foto Celkem 963 lidí, kteří měli takzvaně za ušima, se zúčastnilo 7. dubna 2019 v areálu pivovaru Černá Hora na Blanensku zahájení letošní turistické sezony v Moravském krasu. Organizátoři stejně jako v předchozích ročnících vybrali české rčení či přísloví a lidé jej kreativně přetvořili do reality. Už potřinácté se tak zapíše zahájení sezony do České knihy rekordů jako největší počet lidí na jednom místě, kteří naplní rčení.

Černá Hora (Blanensko) - Branou pivovaru v Černé Hoře na Blanensku dnes při zahájení turistické sezony v Moravském krasu prošlo

Fotogalerie

Celkem 963 lidí, kteří měli takzvaně za ušima, se zúčastnilo 7. dubna 2019 v areálu pivovaru Černá Hora na Blanensku zahájení letošní turistické sezony v Moravském krasu. Organizátoři stejně jako v předchozích ročnících vybrali české rčení či přísloví a lidé jej kreativně přetvořili do reality. Už potřinácté se tak zapíše zahájení sezony do České knihy rekordů jako největší počet lidí na jednom místě, kteří naplní rčení. "Nejenže přišli lidé, kteří jsou chytří a umí si se vším poradit, ale v rámci recese si přinesli něco za ušima. Nápadů byla spousta. Jeden pán měl údajně své celoživotní úspory za ušima a měl za nimi nalepený pětník. Další měl za ušima uši, prasečí, hezké, vyschlé. Řada lidí měla jarní květiny, které míjeli po cestě, či tužku jako řemeslníci," řekl Marek.

Celkem 963 lidí, kteří měli takzvaně za ušima, prošlo 7. dubna 2019 při zahájení turistické sezony v Moravském krasu branou pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. Zmínil také dva z nejvtipnějších kousků. "Jedna holčička měla za ušima své oblíbené panenky. A jeden pán měl za ušima boule. Ukázal, jak jí buchtu z obchodu a nic. A pak říkal, že má buchtu od maminky a za ušima se mu začaly dělat boule. Měl takové nenápadné zařízení, které mačkal a za ušima se mu nafukovaly balónky," uvedl Marek. Podle něj tak lidé ukazují, že mají smysl pro humor a neberou akci, jen aby splnili zadání. "Jsou velmi kreativní. A co je taky dobré, že v tomto termínu v Černé Hoře nikdy neprší," uvedl Marek.

Lidé do Blanska přicházeli z různých směrů, nejvíce z Blanska a Boskovic a postupně se scházeli právě u černohorského pivovaru. O příští ročníky Marek obavu nemá, protože čeština je plná slovních hříček, které jsou dobře využitelné. Loni přišli lidé, kteří měli něco na háku, dříve třeba srdce na dlani.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pondělí 24. února 2020

Očekáváme v 13:00 8°C

Celá předpověď