V části ČR se bude v sobotu tvořit náledí, do soboty bude dál i hodně foukat

foto Ilustrační foto - Sněžení a vítr na lesní cestě na samoty u Volar na Prachaticku, 1. února 2023.

Praha - V části Čech a Moravy se budou v sobotu ráno a dopoledne při ochlazení tvořit zejména v místech bez sněhové pokrývky zmrazky a náledí. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Do sobotního dopoledne bude podle něj v Česku nadále hodně foukat, přičemž na Českomoravské vrchovině, v Pardubickém kraji a na západě Jihomoravského kraje bude vítr velmi silný. Od vyšších poloh a na horách bude nárazový vítr místy tvořit sněhové jazyky a závěje.

Upozornění meteorologů před náledím platí od sobotních 03:00 do 11:00 pro Prahu, Středočeský a Plzeňský kraj, severozápad Jihočeského a Pardubického kraje, jihozápad Královéhradeckého kraje, Jihomoravský kraj, severní polovinu Olomouckého kraje a západní polovinu Zlínského kraje. Zvýšenou pozornost náledí by tam podle meteorologů měli věnovat jak řidiči, tak chodci.

K opatrnosti nabádá ČHMÚ i kvůli silnému větru, který bude dnes od západu zesilovat a postupně dosáhne v nárazech až rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Ještě silnější vítr, s poryvy kolem 90 kilometrů v hodině, bude do soboty v Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině. "Jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů," uvedli meteorologové k možným problémům způsobeným silným větrem. V sobotu ráno a dopoledne bude podle nich vítr postupně slábnout.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď