V bytě v centru Kroměříže ráno vybuchl plyn, co tam unikal, nikdo se nezranil

foto Policisté v centru Kroměříže zajišťují okolí domu, kde 2. prosince 2022 došlo k výbuchu v bytě. Nikdo při něm nebyl zraněn.

Kroměříž – V bytě v centru Kroměříže dnes ráno vybuchl plyn. Okolnostmi exploze se zabývají kriminalisté, případ předběžně kvalifikovali jako obecné ohrožení z nedbalosti. Nikdo při explozi neutrpěl zranění, řekla ČTK policejní mluvčí Barbora Balášová. Z fotografií, které policie zveřejnila na twitteru, je zřejmé, že neštěstí se stalo v bytovém domě na nároží Vodní a Ztracené ulice.

Fotogalerie

Výbuch nastal krátce po 08:00. "Na místo se sjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté okolí domu zajistili, aby se k místu nedostaly nepovolané osoby. Kriminalisté prověřují přesnou příčinu a okolnosti výbuchu," uvedla mluvčí.

Policisté podle ní společně s hasiči z domu evakuovali devět lidí. "Nikdo nebyl zraněný. Podle dosavadních informací docházelo v bytě k úniku plynu, což vedlo k následnému výbuchu. Kriminalisté věc předběžně kvalifikovali jako obecné ohrožení z nedbalosti," uvedla Balášová.

Hasiči na místo vyslali čtyři profesionální a dobrovolné jednotky. "V době výbuchu nebyla v bytě žádná osoba. Jen kocour, který přežil díky tomu, že byl zavřený na záchodě," uvedl na sociální síti mluvčí hasičů Roman Žemlička. Exploze podle něj poškodila okna. "Střepy skla naštěstí nikoho z kolemjdoucích osob nezranily. Stavba nenese stopy poškození," doplnil Žemlička.

Záchranná služba vyslala na místo jednu posádku. "Naštěstí se událost obešla bez zranění. Protože si vzájemně kryjeme záda, zůstali jsme na místě až do doby, než plynaři zkontrolovali dům a vyloučili možný únik plynu,“ sdělil novinářům mluvčí krajské záchranné služby Jakub Omelka. Posádka podle něj poskytla zázemí sanitky lidem z okolních bytů, kteří museli z důvodu bezpečnosti na čas opustit své domovy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď