V Břidličné hořela výrobní linka a střecha haly, škoda je 200 milionů korun

foto Požár výrobní linky a střechy výrobní haly likvidovali z noci na 29. července 2021 hasiči v Břidličné. Oheň způsobil škodu za 200 milionů korun.

Ostrava - Škodu za 200 milionů korun způsobil podle předběžných informací v noci na dnešek požár výrobní linky a střechy výrobní haly společnosti Al Invest Břidličná v Břidličné na Bruntálsku. Nikdo se nezranil, sdělil ČTK mluvčí hasičů Petr Kůdela. Policejní mluvčí René Černohorský řekl, že podle předběžného zjištění požár způsobila technická závada. V areálu podniku, který vyrábí obalové materiály a polotovary z hliníku, hořelo i letos v červnu.

"Firma to řeší. Naštěstí nevznikly žádné škody na životech ani zdraví," řekla dnes ČTK mluvčí společnosti Kateřina Pištorová. Ekonomický ředitel Al Investu Jiří Šída řekl České televizi, že hořela lakovací linka. Firma pracuje v nepřetržitém provozu a linka vzplála při noční výrobě. Šída řekl, že odhadovaných 200 milionů korun je škoda na stroji a budově, ale dá se očekávat, že celková škoda bude daleko vyšší. Nyní podle ředitele firma čeká na statika, který zhodnotí stav haly, a podle toho rozhodne o dalším postupu.

"Požár pravděpodobně způsobila technická závada na pracovním stroji," řekl Černohorský. Při přetrhnutí fólie podle něj zřejmě přeskočila jiskra a zapálila hořlavý materiál.

K požáru hasiči vyjížděli ve středu krátce před 22:00, na místě bylo 11 jednotek včetně hasičů ze sousedního Olomouckého kraje. "Hasiči dostali požár pod kontrolu za tři a půl hodiny, dohašování jim zabralo zhruba stejnou dobu," uvedl Kůdela. Při hašení mimo jiné využili i dvě automobilové plošiny. Až do dnešního rána požářiště kontrolovali dobrovolní hasiči.

Al Invest Břidličná je významným evropským a největším tuzemským výrobcem obalových materiálů a válcovaných polotovarů z hliníku a zaměstnává více než 800 lidí. V roce 2019 měla firma podle výroční zprávy čistý zisk téměř 230 milionů korun při tržbách skoro 4,5 miliardy korun.

Hasiči zasahovali při požáru v průmyslovém areálu společnosti Al Invest Břidličná i na počátku června. Tehdy hořela válcovací stolice a část střechy a požár způsobil škodu odhadovanou na tři miliony korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 28. září 2021

Očekáváme v 23:00 15°C

Celá předpověď