V amsterodamské čtvrti červených luceren platí zákaz kouření marihuany

foto Cigareta marihuany koluje mezi kuřáky, marihuana, cigareta marihuany, kuřák - ilustrační foto

Amsterodam - V amsterodamské čtvrti červených luceren ode dneška platí zákaz kouření marihuany, informovala agentura Reuters. Cílem opatření je zlepšit prostředí v centru metropole, kterou turisté hojně vyhledávají pro její obchody s konopím a nevěstince.

Ve čtvrti lemované kanály, známé díky erotickým podnikům i takzvaným coffeeshopům, které ročně přilákají miliony turistů, ale jsou na obtíž místním, byly umístěny značky upozorňující na zákaz. Lidem, kteří budou přistiženi při jeho porušení, hrozí pokuta ve výši 100 eur (2364 Kč).

Nadále se ale bude moci kouřit uvnitř coffeeshopů, kde se marihuana a hašiš prodává, i na jejich terasách, a v dalších částech města. Užívání malého množství konopí pro osobní účely nizozemské úřady tolerují.

Starostka města Femke Halsemaová slíbila, že zlepší podmínky pro sexuální pracovníky, sníží kriminalitu a nadměrné užívání drog a alkoholu. Radnice vede debaty o přesunu "sexuální a drogové" turistiky z centra města, ale v lokalitách, které byly navrženy jako alternativy, se setkává s odporem obyvatel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď