Úterní bouřky způsobily klientům pojišťoven stovky škod za desítky milionů korun

foto Ilustrační foto - Hasiči likvidují následky přívalového deště v obci Přibyslavice, 23. května 2023, Brněnsko.

Praha - Silné bouřky, které zasáhly v úterý zejména jih a jihovýchod republiky, způsobily klientům pojišťoven stovky škod za několik desítek milionů korun. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Jednalo se podle nich hlavně o záplavy, krupobití a následky blesků.

"Ze silných bouřek očekáváme asi 400 škod. Aktuálně máme nahlášeno 200 škod v předpokládaném objemu 12,5 milionu Kč. Nejvíce jich hlásí klienti na jižní Moravě (84) a na Zlínsku (45). Hlášené máme škody ale celkem z 11 krajů," řekl ČTK mluvčí Generali České pojišťovny Jan Marek.

Dominují podle něj škody na majetku způsobené především záplavami, krupobitím a následky blesků. Tři čtvrtiny škod jsou zatím hlášeny na majetku. "Hlášení škod a jejich řešení je v klasickém režimu, žádná zvláštní opatření nebylo nutné přijímat," dodal. Další hlášení o škodách očekává v následujících dnech.

Kooperativa eviduje aktuálně 90 škod za celkem osm milionů Kč. Většina škod je podle mluvčího Milana Káni z Jihomoravského kraje, nejvíce škod způsobily kroupy. Poškozeny jsou střechy budov, různé přístřešky, a také vozidla. "Další škody nám klienti určitě budou hlásit až do konce týdne," poznamenal.

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) má z úterních bouřek oznámeno téměř 40 škod na vozidlech a majetku v objemu přibližně dva miliony korun. "Evidujeme zatím pouze jednu větší škodu za půl milionu korun, jde o škodu na rodinném domě způsobenou rozvodněním potoka," uvedla. V jednom případě již ČPP vyplatila pojistné plnění.

Nejničivější podobnou událostí novodobé české historii zůstává orkán Kyrill z ledna 2007, za který pojistitelé vyplatili přes 2,2 miliardy Kč.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď