Ústřední epidemiologická komise bude jednat o covidu-19

foto Ilustrační foto - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (vpravo) a hlavní hygienička Jarmila Rážová vystoupili 19. srpna 2020 v Poslanecké sněmovně v Praze na tiskové konferenci o povinném nošení roušek ve vnitřních prostorách, veřejné dopravě a školách.

Praha - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na čtvrtek svolal Ústřední epidemiologickou komisi. Informoval o tom na twitteru. Kvůli koronaviru se komise sešla už v únoru, předtím v roce 2014 kvůli ebole. Hlavním cílem svolaného jednání je podle Vojtěcha sdílení aktuálních informací týkajících se řešení epidemie nového typu koronaviru. Ministr uvedl, že členem komise je i zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) v ČR. S touto organizací si ministerstvo i premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden vyměňovali názory ohledně trasování nakažených.

Ministr v pondělí uvedl, že členem komise je také zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) v ČR. S touto organizací si ministerstvo i premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden vyměňovali názory ohledně omezení trasování kontaktů nakažených kvůli přetíženým hygienickým stanicím. Podle WHO je to spolu s testováním a izolací jediná alternativa, a není proto vhodné ho omezit. Premiér kritiku WHO odmítl, ministr poté zdůraznil, že Česko trasovat nepřestane.

Komise se sešla v roce 2014 kvůli ebole. Zasedala také kvůli prasečí a ptačí chřipce. Jejím úkolem jako stálého pracovního orgánu vlády je předkládat vládě zprávy o vývoji epidemie a doporučovat opatření. Dnešní jednání se bude kvůli epidemické situaci konat jako videokonference.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 30. července 2021

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď