ÚS odmítl další stížnost na koronavirová opatření

foto Ústavní soud - ilustrační foto.

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl další stížnost na koronavirová opatření vlády a ministerstva zdravotnictví. Mířila mimo jiné proti povinnosti nosit roušky nebo proti omezení pohybu penderů. Soud o rozhodnutí informoval na svých internetových stránkách.

Autorka stížnosti byla přesvědčena, že kvůli vyhlášení nouzového stavu a vyhlášení dalších opatření byla porušena její ústavně zaručená práva, konkrétně právo na zachování lidské důstojnosti, právo na svobodu pohybu i právo na spravedlivý proces. Soud stížnost odmítl z procesních důvodů. V některých bodech stížnosti soud vyhodnotil, že mu projednání návrhu nepřísluší, v další části nebyla podle jeho rozhodnutí stěžovatelka oprávněna stížnost podat.

Jde už o sedmou stížnost na opatření proti koronaviru, kterou se Ústavní soud zabýval. V souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru obdržel ÚS podle informací ČTK 14 podnětů. Jeden vzal pisatel zpět, dva soud odmítl už na konci dubna, čtyři odmítl před týdnem, zbývá tedy ještě šest neskončených řízení. Žádnou ze stížností se soud zatím věcně nezabýval.

Na rozhodnutí čeká například také podnět 11 senátorů za Starosty. Napadli vládní opatření, které se týká přeshraničních pracovníků, takzvaných pendlerů. Soud by měl rozhodnout, zda je opatření řádně zdůvodněné a zda není diskriminační.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď