Únik plynu přerušil provoz u Výstaviště v pražských Holešovicích

foto Hasiči nechali 10. září 2018 preventivně uzavřít kvůli úniku plynu celou ulici U Výstaviště v pražských Holešovicích.

Praha - Únik plynu na více než tři hodiny přerušil provoz aut i tramvají u Výstaviště v pražských Holešovicích. Hasiči nechali preventivně uzavřít ulici U Výstaviště a bylo evakuováno 121 lidí z blízkých budov. Na twitteru to oznámili hasiči a policisté. Plyn podle hasičů unikal z výkopu. Mluvčí společnosti Pražská plynárenská Miroslav Vránek ČTK řekl, že plynovod narušila jiná firma při pracích, které s rozvody plynu nijak nesouvisely.

Plyn začal podle Vránka unikat po 09:00 poté, co jedna firma navrtala potrubí. Okolnosti poškození plynovodu bude nyní podle mluvčího Pražské plynárenské vyšetřovat policie. Plynaři na místě úniku provedli podle Vránka dva výkopy, aby mohli uzavřít jen dotčenou větev potrubí a nemuseli přerušit dodávky plynu pro větší množství lidí. Únik byl zastaven krátce po 12:00.

Kvůli úniku byly uzavřeny kromě ulice U Výstaviště také křižovatky a části ulic v okolí. Uzavírka přerušila provoz tramvajových linek 6, 12 a 17 v úseku Výstaviště Holešovice - Nádraží Holešovice v obou směrech. Tramvaje musely být odkloněny. Po zastavení úniku hasiči ještě měřením ověřovali, že v okolí místa havárie nejsou nebezpečné koncentrace plynu. Provoz v ulici U Výstaviště tak byl obnoven až kolem 12:45.

Poškozená část plynového potrubí bude podle Pražské plynárenské ještě během dneška opravena a uzavřena bude kvůli opravám pouze jedna přípojka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď