Ukrajinci podle ruských úřadů ostřelovali polní nemocnici v Záporožské oblasti

foto Ilustrační foto - Vojenské cvičení Ukrajinců v Záporoží 14. března 2023.

Kyjev - Ukrajinská armáda podle šéfa ruské okupační správy v ukrajinské Záporožské oblasti Vladimira Rogova ostřelovala ruskou polní nemocnici na východě regionu. Rogov o tom bez dalších podrobností informoval na telegramu. Šéf tohoto ukrajinského regionu Jurij Malaško uvedl, že při ruském ostřelování městečka nedaleko Záporoží zahynuli dva lidé.

"Informace o obětech se upřesňují," uvedl Rogov o útoku na polní nemocnici v Rozivce u hranice Záporožské a Doněcké oblasti. Přišel podle něj kolem 11:00 místního času (10:00 SELČ).

Šéf ukrajinské správy Záporožské oblasti Malaško podle RBK Ukrajina řekl, že Rusové dnes ostřelovali městečko Komyšuvacha na hlavním silničním tahu vedoucím směrem z oblastní metropole Záporoží na jihovýchod. Zasáhli obytný dům. O život přišly ženy ve věku 44 a 77 let, další tři ženy a jeden muž utrpěli zranění.

Rusové část ukrajinské Záporožské oblasti obsadili loni na jaře po začátku své invaze na Ukrajinu. Moskva ji loni na podzim společně s Chersonskou, Doněckou a Luhanskou oblastí prohlásila za součást území Ruské federace. Mezinárodní společenství však začlenění těchto ukrajinských území do Ruska neuznává.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď