UEFA zahájila s Mourinhem řízení kvůli napadení rozhodčího

foto Trenér fotbalistů AS Řím José Mourinho při finálovém utkání Evropské ligy proti Seville, 31. května 2023, Budapešť.

Nyon (Švýcarsko) - Evropská fotbalová unie UEFA zahájila disciplinární řízení s trenérem AS Řím Josém Mourinhem, jenž po čtvrteční prohře se Sevillou ve finále Evropské ligy sprostě nadával rozhodčímu. Postih hrozí po vyhroceném duelu v Budapešti i oběma klubům kvůli chování fanoušků.

Mourinho anglického rozhodčího Anthonyho Taylora nejprve ostře kritizoval na pozápasové tiskové konferenci. Následně ho ještě při odjezdu ze stadionu verbálně napadl na VIP parkovišti Puskás Arény, kde jeho výstup zachytily kamery.

Sevilla zvítězila ve finále druhé nejvyšší evropské soutěže nad AS Řím 4:1 v penaltovém rozstřelu, po 120 minutách skončil duel 1:1. Rozhodčí v něm rozdal 14 žlutých karet, což je nejvíc v historii Evropské ligy. Jednu dostal za protesty i Mourinho.

Rozhodčího napadli při odletu z Budapešti i naštvaní fanoušci italského týmu. Arbitra a jeho rodinu musela doprovodit letištní ochranka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď