Ubytovací zařízení se dnes mohou po více než pěti měsících otevřít turistům

foto Marie Hrubešová z Hotelu Kristin Hrádek v Maxičkách, místní části Děčína,  připravuje 21. května 2021 pokoje na pondělní otevření. Kromě ubytování disponuje objekt i restaurací, ta však zůstane zatím zavřená.

Praha - Ubytovací zařízení se dnes mohou po více než pěti měsících znovu otevřít turistům. Kvůli koronavirové krizi mohla dosud poskytovat služby jen hostům, kteří cestovali za služebním účelem nebo lékařem. Lidé se při příjezdu musejí prokázat negativním PCR nebo antigenním testem ne starším než 48 hodin, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 180 dnech.

Host s negativním testem se bude moci ubytovat na sedm dní, při delším pobytu bude třeba test zopakovat. Některé hotely v hlavním městě si podle zjištění ČTK zřídily vlastní testovací centra, kde provádějí i PCR testy. Mnoho hotelů má pro klienty k dispozici antigenní samoodběrové sady, případně je připraveno hostům doporučit a zajistit termín v nejbližším certifikovaném odběrovém místě.

Ubytovaní hosté mohou být obsluhováni v hotelových restauracích, a to v čase od 06:00 do 21:59. Občerstvení je zakázáno podávat formou samoobslužných švédských stolů. V ubytovacích provozech musejí i nadále zůstat uzavřená wellness zařízení včetně saun a solných jeskyní. S kapacitními omezeními mohou fungovat vnitřní fitness centra a posilovny.

Hoteliéři podle aktuálního průzkumu Asociace hotelů a restaurací ČR letos v létě očekávají nižší zájem než vloi. Poptávku negativně ovlivní pokračující omezení služeb typu wellness, téměř polovina hotelů bude navíc nadále čelit nedostatku hostů z ciziny a konferenčních a firemních akcí. Kvůli koronavirové krizi už letos neotevře asi desetina ubytovacích zařízení a hrozí jim bankrot.

Hotely, penziony a další ubytovací provozy mohly dosud sloužit jen klientům cestujícím za služebním účelem nebo lékařem. Pro rekreační účely jejich provoz vláda kvůli druhé vlně pandemie zakázala od 22. října do 2. prosince a následně od 18. prosince.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je neděle 17. října 2021

Očekáváme v 21:00 8°C

Celá předpověď