U Mnichovic usmrtil vlak člověka, trať Praha-Benešov stála

foto Železniční nehoda, vlak. Ilustrační foto.

Mnichovice (u Prahy) - U Mnichovic nedaleko Prahy dnes dopoledne srazil vlak člověka v kolejišti. Chodec střet nepřežil, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Provoz na železniční trati mezi Prahou a Benešovem byl dočasně přerušen, poté začaly vlaky jezdit po jedné koleji a necelou hodinu po poledni byla doprava zcela obnovena. Na místě zasahovali policisté, hasiči a záchranáři.

Událost byla hlášena kolem 09:15 v úseku mezi Strančicemi a Senohraby, hasiči přijeli na místo zhruba v 09:30. "Vlak srazil jednu osobu. Máme potvrzeno, že střet nepřežila," uvedl Svoboda. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala v místě, které není veřejnosti přístupné. Vlak jel směrem na Prahu. "Příčinu a okolnosti vyšetřujeme," dodal policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Vlaky nejdříve úplně stály, poté byl obnoven částečný provoz po jedné koleji. Cestující museli počítat se zpožděním až 20 minut. "Jezdilo se tam po jedné koleji, museli jsme omezit jízdu jednoho rychlíku, ale nešlo o nic plošného," řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský. Provoz na trati byl podle něj zcela obnoven kolem 12:45.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 23:00 12°C

Celá předpověď